| کد مطلب: ۱۱۰۶۷۵۰
لینک کوتاه کپی شد

مصباحی مقدم: طلا و ارزی در دست مردم، وارد صنعت نفت و گاز شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شعار تعیین شده از سوی رهبر انقلاب بیانگر این است که باید به سمت مردمی کردن اقتصاد کشور گام برداریم.

مصباحی مقدم: طلا و ارزی در دست مردم، وارد صنعت نفت و گاز شود

به گزارش آرمان ملی به نقل از آفتاب نیوز،غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره شعار سال ۱۴۰۳ مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم که از سوی رهبر معظم انقلاب تعیین شد اظهار کرد: شعار امسال بیانگر این مساله است که باید به سمت مردمی کردن اقتصاد کشور گام برداریم و این موضوع در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری برای برنامه هفتم هم قید شده است.

او افزود: جهش تولید نیازمند شناسایی ظرفیت هاست و یکی از مهمترین عرصه‌ها برای تحقق این مهم توجه به حوزه انرژی و تولید نفت، گاز و فرآورده‌های نهایی و سپس صادرات آن است و با توجه به این که ایران جایگاه نخست را در در ذخایر نفت و گاز داراست می‌تواند با تکیه بر سیاست اقتصاد دریامحور که مقام معظم رهبری سال گذشته پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ فرمودند به خوبی در این حوزه بدرخشد.

مصباحی مقدم متذکر شد: حوزه‌های مشترک نفت و گاز میان ما و همسایگان کمتر مورد توجه قرار گرفته است و لازم است تا در این حوزه سرمایه گذاری صورت گیرد و در این راستا می‌توان از منابع داخلی و خارجی بهره گرفت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام متذکر شد: متاسفانه طی سال‌های گذشته مردم برای حفظ ارزش پول سرمایه‌های خود را به طلا و ارز تبدیل کرده اند و راکد ماندن این سرمایه‌ها اتفاق خوبی نیست و باید با ایجاد تشویق و اعتماد در مردم، در صنعت نفت و گاز به کار گرفته شود و خوشبختانه صندوق توسعه ملی برای سرمایه گذاری در این حوزه مجوز کسب کرده و می‌تواند از طریق بازار سرمایه طلا و ارز مردم را در حوزه انرژی به کار گیرد.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز متذکر شد: سرمایه گذاری در حوزه انرژی سودآوری بالایی دارد و اگر سیاست‌های لازم به کار گرفته شود مردم مشتاقانه در این حوزه سرمایه گذاری کرده و جهش تولید صورت خواهد گرفت.

مصباحی مقدم با بیان این که برای تحقق شعار جهش تولید نباید از نخبگان غافل شد گفت: این قشر منشا تحول هستند و می‌توانند در تحقق شعار جهش تولید نقش بسزایی داشته باشند، اما اکثریت آن‌ها دچار ناامیدی شده و در حال مهاجرت هستند بنابراین اشخاص نخبه باید در جایگاه‌های مهم کشور به کار گرفته شوند.

 

 

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار