| کد مطلب: ۱۱۰۶۴۶۵
لینک کوتاه کپی شد

دریای خزر تعطیل شد

هواشناسی با اشاره به شمالی جریان‌های جوی همراه با عبور موج از تراز میانی جو، پیش بینی کرد که دریای خزر با وزش باد شدید مواج خواهد شد و برای فعالیت دریایی ناامن می‌شود.

دریای خزر تعطیل شد

به گزارش آرمان ملی به نقل از همشهری آنلاین،هواشناسی مازندران با اعلام هشدار سطح زرد، هرگونه فعالیت دریایی در آب‌های ساحلی این استان را از عصر امروز سه شنبه ۲۹ اسفندماه جاری تا پایان روز جمعه سوم فروردین سال ۱۴۰۳، ناامن اعلام کرده است.هواشناسی با اشاره به شمالی جریان‌های جوی همراه با عبور موج از تراز میانی جو، پیش بینی کرد که دریای خزر با وزش باد شدید مواج خواهد شد و برای فعالیت دریایی ناامن می‌شود.

هواشناسی مازندران با بیان اینکه سامانه ناپایدار جوی مناطق ساحلی و دور از ساحل را تحت تاثیر قرار می‌دهد اعلام کرد که بیشینه سرعت وزش باد گاهی تا ۱۴ متر بر ثانیه خواهد رسبد که این امر باعث شکل گیری امواج تا ۲.۱ متری می‌شود و برای فعالیت‌های دریایی مناسب نخواهد بود.

هواشناسی مازندران هشدار داد که این وضعیت جوی دریایی علاوه بر غرق شدن شناگران و قایق ها، احتمال آسیب به شناورهای متوسط مثل شناورهای صید کیلکا و همچنین احتمال مخاطره برای شناورها هنگام ورود به حوضچه بنادر یا خروج از آن‌ها را نیز به همراه خواهد داشت.

در این اخطاریه علاوه بر تغذیه ماهیان در قفس قبل از فعالیت سامانه، هرگونه فعالیت صیادی و گردشگری ممنوع اعلام شده است. در این اخطاریه به مسافران و علاقه‌مندان به دریا نیز توصیه شده است در طی این مدت از فعالیت‌های تفریحی و دریایی خودداری کنند.

مازندران حدود ۴۸۰ کیلومتر از سواحل جنوبی دریای خزر را در اختیار دارد که بیشترین میزان در میان سه استان شمالی است.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار