| کد مطلب: ۱۰۶۷۴۵۸
لینک کوتاه کپی شد

انجمن حمایت از دانشجویان ایران راه‌اندازی شد

انجمن حمایت از دانشجویان ایران به منظور حمایت تحصیلی و رفاهی دانشجویان کم توان مالی با حضور جمعی از خیران مازندران وبه محوریت دانشگاه شمال آمل راه‌اندازی شد.

انجمن حمایت از دانشجویان ایران راه‌اندازی شد

در آیین راه اندازی این انجمن تازه تاسیس؛ جمعی از روسای دانشگاه های مازندران، خیران، امامان جمعه شهرهای استان و نماینده استاندار مازندرن که در محل دانشگاه شمال آمل برگزار شد، حضور داشتند.

عضو انجمن حمایت از دانشجویان ایران و رئیس دانشگاه شمال آمل در حاشیه این مراسم درخصوص هدف از راه اندازی این انجمن به خبرنگار ایرنا گفت: حمایت از دانشجویان کم توان مالی و پرداخت تسهیلات بلاعوض و یا قرض الحسنه ای به افراد واجد شرایط و فراهم کردن تحصیل برای دانشجویان دارای استعدادهای ویژه از اهدف مهم

حسین رنجبر، با بیان اینکه با بررسی که در ۱۱۵ دانشگاه معتبر درسطح کشور انجام شده، انجمن و یا نهادهای حمایت از دانشجویان مربوط به همه دانشگاه بوده و عمومیت درسطح شهرستان، استان یا کشور نداشته است، افزود: انجمن حمایت از دانشجویان ایران، نخستین شعبه در سطح کشور است که بدون محدویت و جنسیت با بهره گیری از توان مالی خیران درقالب یک صندوق حمایتی مستقل از دانشجویان همه شهرها حمایت خواهد کرد.

وی، ارائه تخفیف به دانشجویان در زمان ثبت نام، اعطای تسهیلات و حمایت های در توزیع بسته معیشتی، مشارکت در طرح های علمی و پژوهشی دانشجویان آسیب پذیر را از دیگر اهداف در راه اندازی انجمن حمایت از دانشجویان آسیب پذیر درسطح کشور اعلام کرد.

عضو انجمن حمایت از دانشجویان ایران با اشاره به اینکه در روزهای آینده اعضای هیات موسس و هیات امنای این انجمن مشخص و اعلام خواهد شد، تصریح کرد، پس از آن نیز به صورت فراخوان عمومی توسط رسانه ها، دانشجویان متقاضی برای دریافت کمک به این انجمن معرفی و با رعایت کامل شان وشخصیت تکریم از آنان کمک رسانی خواهد شد.

رنجبر اضافه کرد: انجمن حمایت از دانشجویان ایران به عنوان یک نهاد غیردولتی با همراهی اعضای هیات موسس و خیرین، به دنبال حمایت از دانشجویان کم توان مالی است و با این اقدام از ترک تحصیل دانشجویانی که به خاطر نداشتن توان مالی از تحصیل باز ماندند، برای تحصیل و حمایت از طرح های پژوهشی وتحقیقاتی فراهم کنند.

وی یادآورشد، شهرستان آمل از جمله شهرهای در مازندران است که به واسطه مشارکت همیشگی نیکوکاران این شهرستان درکارهای خیر، باعث راه اندازی مجمع خیرین شهرستان آمل شد که بعد از گذشت حدود ۲ دهه خدمات بسیار زیادی عمرانی، خدماتی، درمانی و پزشکی وحمایتی از قشرهای مختلف دراین شهرستان وحتی استان در سطح ملی و جهانی زبانزد شده است.

درپایان آیین راه اندازی انجمن حمایت از دانشجویان ایران، نیکوکاران آملی درنخستین اقدام حمایتی خود حدود هفت میلیارد ریال برای پیشبرد فعالیت های این انجمن کمک نقدی اهداء کردند.

 

منبع : ایرنا

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار