مساله «اسکوچیچ» و «طارمی» یک سوءتفاهم است

سردار آزمون، مهاجم تیم ملی گفت: اختلافی که بین دراگان اسکوچیچ و مهدی طارمی به‌وجود آمده سوءتفاهم است و نباید آرامش تیم‌ملی به‌هم بخورد.
  صحبت‌های دراگان اسکوچیچ و بعداز آن واکنش مهدی طارمی درباره تاکتیک‌پذیری بازیکنان ایرانی حسابی جنجال‌آفرین شد.
فکر می‌کنم موضوع آن‌طور که بازتاب پیدا کرد، نبود. متاسفانه این مساله همیشه دردسرساز می‌شود که یکی از عواملش ترجمه مصاحبه‌های بازیکنان و مربیان در رسانه‌های غیرفارسی است. اسکوچیچ که با رسانه‌های کروات مصاحبه کرده و فکر می‌کنم ترجمه آن به فارسی سوءتفاهم ایجاد کرده است.
  یعنی صحبت‌های اسکوچیچ درباره تاکتیک‌پذیری بازیکنان آن چیزی نبوده که منتشر شده و مهدی طارمی هم دچار سوءتفاهم شده است؟
پس از انتشار این صحبت‌ها، اسکوچیچ با من تماس گرفت و گفت مصاحبه‌ای که انجام داده، آن چیزی نبوده که بازتاب داشته و گفت اتفاقا صحبت‌های مثبتی انجام داده است. شاید در رسانه‌های کرواسی صحبت‌های او طور دیگری منتشر شده و ترجمه صحبت‌های او از زبان کروات به فارسی و جابه‌جایی چند واژه باعث این سوءتفاهم شده است. در هر صورت، با چهار پنج بازیکن تیم‌ملی که اکنون در تیم نقش لیدر را دارند، باید به حفظ این آرامش کمک کنیم.
   می‌گویند اسکوچیچ نمی‌تواند با این بازیکنانی که در تیم‌ملی هستند کار کند و تکرار همین صحبت‌ها هم می‌تواند روی ذهنیت بازیکنان و حتی هواداران تیم‌ملی تاثیر بگذارد.
ببینید این صحبت‌ها همه به ضرر تیم‌ملی است و ما نباید خودزنی کنیم. ما همه ایراد داریم و بدون ایراد نیستیم. پس نباید آرامش خودمان را با این صحبت‌ها از بین ببریم. ما یک تیم هستیم و اکنون نیز همه باید برای صعود به جام‌جهانی تلاش کنیم و به هر شکل اکنون نیز در گروه‌مان صدرنشین شدیم ‌که نباید این فرصت را از دست بدهیم.
  پس فضای فعلی در تیم‌ملی را خوب می‌بینی و می‌گویی نباید این وضعیت را خراب کرد.
من به‌تنها چیزی که فکر می‌کنم، موفقیت تیم‌ملی است. اینکه اکنون انتقاد می‌شود، نباید باعث شود که گذشته را فراموش کنیم. کسانی که می‌گویند کادر فنی تاثیری ندارند، فراموش نکنند ما، همین بازیکنان بودیم که زمان مارک ویلموتس به آن شکل نتیجه گرفتیم و تا آستانه حذف قرار گرفتیم. اینکه اکنون 10 امتیاز گرفتیم و صدرنشین جدول گروه‌مان هستیم، یعنی کادرفنی تاثیر خودش را گذاشته است. بازیکن و مربی ابزاری هستند که باید مکمل هم باشند.
  برخی با توجه به اینکه در چهار بازی اخیر گل نزدی، نسبت به عملکردت نقد داشتند، خودت این انتقادها را ناشی از چه چیزی می‌بینی؟
معمولا آنهایی که این انتقادها را می‌کنند، فوتبال را بهتر از من درک نمی‌کنند. به همین دلیل توجهی به این صحبت‌ها نمی‌کنم. آنهایی که این نقطه ‌ظرات را دارند، بهتر است از پیروزی‌های تیم‌ملی لذت ببرند.
  از عملکردت در تیم‌ملی دفاع نمی‌کنی؟
وظیفه من بوده که برای تیم‌ملی موثر عمل کنم و هر زمان که برای تیم‌ملی بازی کنم، تلاشم برای رسیدن به موفقیت است.
  درباره شرایطت در تیم زنیت هم صحبت کن. چهارشنبه شب مقابل یوونتوس بازی کردید و با حداقل اختلاف شکست خوردید.
بازی سختی بود و همانطور که گفتید، یوونتوس با حداقل گل به برد رسید. من هم از وقتی وارد زمین شدم، تلاشم را کردم برای زنیت مثمرثمر باشم، اما در نهایت بازی با همان یک گل یوونتوس تمام شد.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه