استقلال بد بسته‌شده و حذف آن مشخص بود

کاپیتان اسبق تیم فوتبال استقــلال گفت: روند یارگیری استقلال طی هفته‌های اخیر به‌شکلی است که بعید است منجر به قهرمانی شود.
 حذف  آبی‌ها 
پیروز قربانـــی در خصـــوص حــذف استقلال از مسابقات لیگ‌قهرمانان آسیا اظهارداشت: من بازی را دیدم ولی حقیقتا بعداز دریافت گل دوم پسرم آنقدر عصبانی شد که تلویزیون را خاموش کرد و خیلی ناراحت بود. من هم بقیه بازی را تماشا نکردم. وی با اشاره به حذف استقلال گفت: این مساله اتفاقی بود که می‌شد حدس زد و نباید غیرواقعی با مردم صحبت کرد. فوتبال یک اصولی دارد و باید طبق همان اصول کار را پیش برد که چنین باخت‌هایی به‌وجود نیاید؛ اما متاسفانه این اتفاق برای استقلال افتاد. اگر صادقانه بخواهم حرف بزنم باید بگویم از دید خیلی‌ها استقلال حتی بهتر از چیزی که فکر می‌کردیم بازی کرد ولی همانطور که گفتم برنده‌شدن در فوتبال اصول دارد. بازیکن اسبق استقلال تصریح کرد: متاسفانه روندی که استقلال در این هفته‌ها طی می‌کرد  به شکلی بود که خیلی‌ها نسبت به تیم امیدوار نبودند. 
 خرید‌ها 
قربانی در خصوص انتقاداتی که به خریدهای جدید استقلال می‌شود؛ گفت: من هم قبول دارم استقلال بد بسته‌شده است. روندی که می‌بینیم این است که یارگیری مطلوب نبوده است. همه ما شعور داریم، حمایت هم خوب است ولی واقعیت‌ها هم باید گفته شود. شما بازیکنان جداشده و بازیکنان جدید را در یک ترازو بگذارید، آیا واقعا سطح فنی آنها با هم یکی است؟
 مشکلات  مدیریتی 
بازیکن اسبق استقلال تصریح کرد: من به همه دوستانی که در باشگاه کار می‌کنند احترام می‌گذارم ولی اتفاقاتی که در استقلال افتاده نه فقط در دوره  آقای مددی، بلکه قبل از آن نشان داده شده افراد مناسبی برای مدیریت این باشگاه انتخاب نشده‌اند. در این 6 سال این رویه صورت‌گرفته و ادامه پیدا کرده است. وی خاطرنشان کرد: مثلا اگر باشگاه استقــلال اسماعیلی را نمی‌خواهد باید سروش رفیعــی را جذب می‌کرد. وقتی اسماعیلی را دارید اما او را نمی‌خواهید خودش نشان‌دهنده مشکل مدیــــریت است. برخی بازیکنان در سال‌های قبل در استقلال بودند و مشکل انضباطی داشتند اما کنترل می‌شدند.
 امیدواری؟!
قربانی ادامه داد: روند یارگیــری استقلال روندی نیست که منجر به قهرمانی شود. یکسری جوان جذب شدند که در یکی دو سال آینده جزو نفرات خوب فوتبال می‌شوند مثل امیرحسین حسین‌زاده که در سایپا مربی او بوده‌ام، ولی آیا فضا برای آنها فراهم است که عملکرد خوبی داشته باشند؟ شما می‌دانید سطح توقع از استقلال بالارفته و همه می‌خواهند این تیم قهرمان شود، چون 9 سال است این تیم موفقیتی در لیگ نداشته است؛ اما سوالی که برای خود من به‌وجود آمده این است آیا استقلال می‌تواند با این نفرات با تیم‌های دیگر مدعی رقابت کند؟ البته هنر مربی این است که از بازیکن بازی بگیرد، شاید خیلی‌ها خرده بگیرند که نفرات خوبی جذب نشدند ولی باید دید در شروع لیگ چه اتفاقی می‌افتد، ممکن است یک مربی بتواند با همین نفرات بهترین نتیجه را کسب کند اما در کل روند یارگیری استقلال برای قهرمانی مناسب  نیست. قربانی در خصوص اینکه آیا می‌توان به این تیم امیدوار بود یا خیر گفت: با شروع لیگ همه‌چیز مشخص می‌شود. باید دید این تیم جوانِ استقلال می‌تواند به موفقیت برسد یا نه. 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه