« عزیزی‌خادم » با این روند 4 سال بعد را نخواهد دید

امیررضا واعظ‌آشتیانی قائم‌مقام پیشین سازمان تربیت‌بدنی گفت: در صورتی‌که انتصاب‌های فدراسیون فوتبال با همین رویه دنبال شود، دوره ریاست عزیزی‌خادم کمتر از 4 سال خواهد بود.
 شایسته‌سالاری
امیررضا واعظ‌آشتیانی درباره انتخاب‌های پُر سروصدای فدراسیون فوتبال در زمان ریاست عزیزی‌خادم، اظهارداشت: همیشه افراد پیش از انتخاب برای هر مسئولیتی، شعارهای قشنگ و پرطمطراق می‌دهند. آنها ادعا می‌کنند اگر مسئولیت بگیریم، شایسته‌سالاری را مدنظر قرار می‌دهیم و به بهترین نحو از منابع و امکانات استفاده می‌کنیم. هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال باید، هم در انتخاب‌ها و انتصاب‌ها نقش بازی کند، هم بر این تصمیمات نظارت داشته باشد. معنی هیات‌رئیسه همین است که بر تصمیمات رئیس یا دبیرکل نظارت کند و نقش هیات‌رئیسه در مصوبات پُررنگ است.
 چه متر و معیاری
وی تصریح کرد: هیات‌رئیسه باید سوال کند این افراد با چه مترومعیاری به سمت‌های سرپرست نایب‌رئیسی اول و سرپرست تیم‌ملی رسیده‌اند. ضمن اینکه رئیس یا دبیرکل فدراسیون فوتبال براساس چارچوب اساسنامه، اختیاراتی دارند که باید از آن استفاده کنند، اما نباید هر طور که دلش بخواهد تصمیم بگیرد. مسئولان در سمت‌های مختلف می‌گویند ما اختیار داریم. شما اختیار داری، اما نه اختیار گرفتن تصمیم اشتباه و غیرمنطقی. یک کارمند معمولی هم می‌تواند این تصمیمات غلط را بگیرد.
 نخبگان
مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال در مورد اینکه عزیزی‌خادم وعده استفاده از نخبگان فوتبال را داده بود، اظهارداشت: رئیس فدراسیون فوتبال باید به افکار عمومی و هیات‌رئیسه بگوید که این منتخبان، چه شاخصه‌های نخبگی دارند. همه شاهد بودند که عزیزی‌خادم بحث نخبه‌ها را مطرح کرد. با این شرایط باید بگوییم عزیزی‌خادم یا تعریف نخبه را نمی‌داند، یا اینکه نخبه برای او به‌گونه‌ای دیگر و در قالب رفاقت و دوستی تعریف شده است.
 توصیه
«به فدراسیون فوتبــال تــوصیه مــی‌کــنم تصمیماتی نگیرند که منجر به حاشیه‌سازی شود.» واعظ‌آشتیانی ضمن بیان این جمله خاطرنشان کرد: این موضوعات سپس به مسائل پیچیده‌ای تبدیل می‌شود که مسئولان فدراسیون باید انرژی خود را روی اصلاح این تصمیمات اشتباه بگذارند. هرچه فدراسیون فوتبال از حواشی پرهیز کند، تصمیمات منطقی بگیرد و با کمترین آسیب و انتقاد مواجه شود، این فرصت فراهم می‌شود که تصمیمات بعدی را بهتر اتخاذ کند.
 هیات‌رئیسه
وی درخصوص اینکه اعضای هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال از جمله مهرداد سراجی و خداداد افشاریان گفته بودند سرپرست جدید تیم‌ملی را نمی‌شناسند، یادآور شد: این صحبت‌ها نشان می‌دهد هیات‌رئیسه از تصمیمات مطلع نیست. با این رویه و تصمیمات، فدراسیون دچار حاشیه‌های سنگین خواهد شد. اگر قرار است تصمیمات بدون اطلاع هیات‌رئیسه گرفته شود و همین رویه ادامه یابد، بعید می‌دانم دوره چهار ساله این فدراسیون به پایان برسد. معاون پیشین سازمان تربیت‌بدنی گفت: همانطور که فدراسیون فوتبال سخنگو دارد، پیشنهاد می‌کنم اعضای هیات‌رئیسه نیز یک سخنگو از میان خود انتخاب کنند تا مواضع هیات‌رئیسه را مطرح کند و منجر به تناقض‌گویی نشود. این باعث می‌شود رئیس و دبیرکل فدراسیون فوتبال در حوزه وظایف خود گام بردارند و همه می‌دانند اگر گام آنها اشتباه باشد، هیات‌رئیسه موضع‌گیری می‌کند.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه