| کد مطلب: ۱۰۵۶۴۱۱
لینک کوتاه کپی شد

مدیرعامل پتروشیمی ارومیه خبرداد:

برنامه ریزی برای پایداری تولید در سال ۱۴۰۲

مدیرعامل پتروشیمی ارومیه گفت: اتفاق مثبتی در سال مالی منتهی به 1401برای شارون رخ داد که افزایش سوددهی و فروش شرکت بود. این افزایش فروش به نحوی بود که باعث دریافت جایزه ی بیشترین رشد در بین شرکت‌های IMI-100 (100 شرکت برتر فروش در ایران) شد.

برنامه ریزی برای پایداری تولید در سال ۱۴۰۲

آرمان ملی آنلاین - به گزارش روابط عمومی پترول، پژمان اسدی در حاشیه سومین روز بیست و هفتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی اظهار کرد: در حال حاضر شرکت شارون به لحاظ میزان فروش در جایگاه 308 قرار گرفته است.

مدیرعامل پتروشیمی ارومیه گفت: در سال 1401 پروژه (پلی آلمینیوم کلراید) کلید خورد که اتمام آن یکی از برنامه‌های مهم در سال 1402 است و پس از اتمام پروژه سالانه 25 هزار تن اسید کلریدریک تولیدی شرکت را مصرف خواهد کرد. اسید کلریدریک که در پتروشیمی ارومیه یک محصول جانبی است. در سالهای قبل، نه تنها ارزش افزوده‌ای ایجاد نمی کرد، بلکه مشکلات زیادی را در بخش‌های نگهداری و حمل و نقل شرکت ایجاد کرده بود. حال با راه اندازی از این پروژه، می‌توانیم از این اسید، به عنوان یکی از دو خوراک اصلی این واحد استفاده کرده و به ازای آن 23 هزار تن پلی آلمینیوم کلراید تولید کنیم، اجرای این طرح، ضمن افزایش سوددهی شرکت باعث پایدار شدن تولید در واحد سولفات پتاسیم نیز خواهد شد.

اسدی تاکید کرد: پس از گذشت حدود دو سال و نیم، سرانجام در دوماه پایانی سال 1401 موفق شدیم ظرفیت تولید در واحد سولفات پتاسیم را به 100 درصد ظرفیت اسمی برسانیم و سال 1402 نیز، پس از تعمیرات اساسی کوره های شماره ی یک و دو، مجددا تولید این واحد به ظرفیت اسمی خواهد رسید.

وی همچنین با اعلام اینکه پتروشیمی ارومیه هم اکنون در حال تعمیرات اساسی تمامی واحدهای خود است و گستردگی و حجم عملیات این تعمیرات اساسی در تاریخ ۳۰ ساله ی این پتروشیمی بی نظیر بوده است، اظهار امیدواری کرد که بزودی و از هفته ی آخر اردیبهشت ماه، واحدها بترتیب وارد مدار تولید شده و پایداری تولید را در سال ۱۴۰۲، در پیش باشد.

مدیرعامل پتروشیمی ارومیه بیان کرد: اگر محصولات صنایع پتروشمی را به دو دسته بالا دستی و پایین دستی تقسیم کنیم متوجه خواهیم شد که بیشترین میزان سرمایه گذاری، برای صنایع بالادستی خواهد بود. صنایع بالادستی، سه ویژگی مهم دارند. حجم زیاد سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای احداث، تناژ بالای محصولات تولیدی و تکنولوژی‌های بروز در تولید مواد زیرساخت صنایع پایین دستی، اشاره کرد.

اسدی تصریح کرد: چشم انداز صنایع پتروشمی می‌بایست به سمت تقویت و سرمایه گذاری در صنایع پایین دستی حرکت کند. زیرا این بخش از صنعت، علاوه بر ظرفیت‌های موثری که در سود سازی دارد، امکان جذب نیرو و اشتغال مستقیم زیادی دارد.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار