| کد مطلب: ۱۱۱۶۲۱۴
لینک کوتاه کپی شد

وحید امیری با اخلاق اما بی‌سیاست!

وحید امیری کاپیتان تیم پرسپولیس در قائمشهر بار دیگر برجستگی‌های اخلاقی خود را به رخ همه کشید.

وحید امیری با اخلاق اما بی‌سیاست!

به گزارش آرمان ملی آنلاین، وحید امیری کاپیتان دوم پرسپولیس است. یعنی اگر عالیشاه به هر دلیل در زمین نباشد، او رهبر سرخپوشان خواهد شد اما جالب اینجاست که امیری تنها در بحث کاپیتانی وارث و جانشین عالیشاه نیست.

امیری در پست مهاجم سایه طی دو فصل اخیر مورد استفاده قرار گرفته و این همان پستی است که امید عالیشاه اگر آماده و در ترکیب باشد، آنجا بازی می‌کند. در تمام دور برگشت و از زمان حضور مربی برزیلی پرسپولیس همیشه یک تعویض ثابت در هر بازی داشته که وحید امیری به جای امید عالیشاه به زمین می‌رود، هم پست او را در زمین می‌گیرد و هم بازوبند او را اما این‌ها به معنی ضعیف‌تر بودن وحید امیری نیست.

ملی پوش یک دهه اخیر ایران که سابقه بستن بازوبند کاپیتانی تیم ملی را هم دارد، در سن بالا از یک مصدومیت سخت برگشته و با تمام توان برای کمک به تیمش تلاش می‌کند. شاید اگر هر کس دیگر بود ترجیح می‌داد تا بهبودی کامل سلامتی و آینده خود را به خطر نیندازد، به خصوص بازیکنی که از ۳۵ سالگی رد شده اما وحید امیری اهل این نوع سیاست‌ها نیست.

وحید امیری را همه دوست دارند و به او احترام می‌گذارند. او این جایگاه را از کسی ارث نبرده و با تلاش و لیاقت خود به آن رسیده است. در بازی مقابل نساجی امیری به خاطر اخراج عالیشاه در بازی قبل کاپیتان تیم و مهاجم سایه بود. در طول مسابقه او بارها برخوردهای ناخواسته با بازیکنان حریف - به خصوص محمدرضا عباسی بازیکن جوان تیم نساجی - داشت اما هر بار با بزرگواری و مناعت طبع بازی را رها کرده و به سمت او رفت و عذرخواهی کرد.

امیری بعد از بازی هم این تواضع و اخلاق والای خود را به رخ کشید. او گفت که از برد تیمش خوشحال است اما به خاطر طرفداران نساجی ناراحت، کاش وحید امیری الگوی همه بازیکنان و به خصوص جوان‌ترهای ما باشد که با رفتار خود کاری می‌کند که بازیکنان و مربیان و تماشاگران حریف به او احترام گذاشته و دوستش داشته باشند.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار