| کد مطلب: ۱۱۱۲۸۲۸
لینک کوتاه کپی شد

رکورد ویژه استقلال در تاریخ لیگ برتر

کامبک شمس‌آذر در ورزشگاه آزادی برابر استقلال، عملیاتی بود که شروع شد ولی به انتهایش نرسید.

رکورد ویژه استقلال در تاریخ لیگ برتر

به گزارش آرمان ملی آنلاین، تیمِ نکونام در خانه برنده شد و رکوردی را رقم زد که فقط و تنها فقط مختص استقلال است: بردن همه تیم‌هایی که سابقه حضور در لیگ برتر را دارند.

* استقلال و ۴۳ رقیب بازنده

تا به حال ۴۴ تیم سابقه حضور در تاریخ لیگ برتر را دارند. این تعداد، بدون تفکیک بین پاس تهران و همدان، پیکان تهران و قزوین، صباباتری و صبای قم و انتقال‌های اینچنینی است؛ و استقلال برابر هر ۴۳ تیم دیگر، حداقل یک بار برنده شده است. تا پیش از بازی این هفته، شمس‌آذر تنها رقیب بدون باخت برابر آبی‌ها بود که نسخه آن‌ها هم در بازی برگشت پیچیده شد. از پرسپولیس و سپاهان و ذوب‌آهن به عنوان تیم‌های همیشه حاضر در تاریخ لیگ برتر تا امثال گهر، آلومینیوم هرمزگان، قندی یزد و تیم‌هایی که فقط یک فصل در این بازی‌ها دوام آوردند؛ استقلال تمامی این رقبا را برده و صاحب رکوردی است منحصر به فرد.

پرسپولیس برای رسیدن به رکورد استقلال باید منتظر صعود تیمی شود که آبی‌ها نتوانند شکستش بدهند و آن‌ها بتوانند برابرش برنده شوند. چراکه دیگر خبری از شهرداری تبریز نیست. نماینده آذربایجان شرقی در لیگ‌های ۱۰ و ۱۱ مهمان لیگ برتر بود و در ۴ رویارویی با پرسپولیس، شکست نخورد. این تنها پاشنه آشیل پرسپولیس است و آن‌ها بقیه ۴۲ تیم را شکست داده‌اند. بازی رفت لیگ دهم بین پرسپولیس و شهرداری در تبریز، یک یک مساوی شد. میزبان در این بازی با گلی که دقیقه ۶+۹۰ زد، از شکست فرار کرد. بازی برگشت در تهران، گلی نداشت. در هفته سوم لیگ یازدهم، شهرداری در تهران با نتیجه ۲ یک پرسپولیس را شکست داد. آن روز، وریا غفوری یک سوپرگل به علیرضا حقیقی زد. بازی برگشت در تبریز، ۴ گل داشت، ولی بدون برنده تمام شد. با ۳ مساوی و یک شکست، پرسپولیس با شکست ندادن شهرداری تبریز، امکان رسیدن به رکورد استقلال را ندارد.

 * سپاهان و ۴۱ رقیب بازنده

سپاهان فعلا برابر دو رقیب موفق به ثبت برد نشده است. آن‌ها البته این فصل فرصت کاهش این تعداد به یک تیم و برابر شدن با پرسپولیس را دارند اگر بتوانند در بازی برگشت و در نقش جهان، شمس‌آذر را ببرند که در بازی رفت، توانسته اصفهانی‌ها را شکست بدهد.

دیگر رقیب سپاهان که برابر آن‌ها شکست نخورد، آلومینیوم هرمزگان است. تیمی که فقط در لیگ دوازدهم حضور داشت و در هر دو بازی برابر سپاهان، مساوی کرد. بازی رفت در بندرعباس، یک یک شد و بازی برگشت در اصفهان، دو بر دو. سپاهان می‌تواند به پرسپولیس برسد، ولی برای رسیدن به استقلال باید منتظر صعود یک تیم جدید (مثلا خیبر خرم‌آباد یا چادرملو) باشد و اینکه آبی‌ها موفق به شکست دادن این رقیب نشوند.

* ذوب‌آهن

آن‌ها هم یکی از تیم‌های همیشه حاضر در تاریخ لیگ برتر هستند که موفق به شکست دادن همه رقبای‌شان در این بازی‌ها نشده‌اند چراکه با یک مساوی و یک باخت برابر آلومینیوم هرمزگان در لیگ دوازدهم، این رکورد را از دست داده‌اند.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار