| کد مطلب: ۱۱۱۲۵۵۸
لینک کوتاه کپی شد

دروازه‌بان جوان پرسپولیس تاریخ‌ساز شد

امیررضا رفیعی تنها دروازه‌بان تاریخ لیگ برتر است که در ۴ بازی نخست خود گل نخورده است.

دروازه‌بان جوان پرسپولیس تاریخ‌ساز شد

به گزارش آرمان ملی آنلاین،  پس از مصدومیت علیرضا بیرانوند، سنگربان ملی‌پوش پرسپولیس، نگرانی‌های زیادی بابت غیبت این بازیکن در بازی‌های حساس پیش‌رو برای هواداران این تیم ایجاد شد. امیررضا رفیعی در غیابت بیرانوند نه تنها عملکرد خوبی داشت بلکه تبدیل به تنها دروازه‌بان تاریخ لیگ برتر شد که در ۴ بازی ابتدایی گل نخورده است.

کلین‌شیت در ۴ بازی نخست تبدیل به یک طلسم برای دروازه‌بان‌ها در لیگ برتر شده بود. پیش از این 6 دروازه‌بان در ۳ بازی نخست خود گل نخورده بودند ولی نتوانستند این روند را در بازی چهارم ادامه دهند. بوژیدار رادوشوویچ در پرسپولیس، صلاح‌الدین اونق در شموشک، علی محسن‌زاده در نفت مسجدسلیمان، کریستوفر کنت در سپاهان، گیورگی گیورگیف در نفت مسجدسلیمان و محمدرضا اخباری در سایپا چنین آماری از خود به جای گذاشته بودند و حالا رفیعی اولین دروازه‌بان تاریخ لیگ برتر است که در ۴ بازی نخست خود گل نخورده است.

حامد لک پس از درخشش در بدو پیوستن به پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا، در لیگ بیستم هم شروع خوبی داشت و در ۴ بازی نخست خود گلی دریافت نکرد تا رکورددار بیشترین کلین‌شیت در آغاز بازیگری در پرسپولیس در لیگ برتر باشد. حالا امیررضا رفیعی به رکورد لک هم رسید و باید دید که در صورت بهبود مصدومیت بیرانوند، آیا باز هم اوسمار ویرا به این دروازه‌بان جوان اعتماد می کند و رفیعی فرصت بهبود رکورد خود را خواهد داشت یا خیر؟

رفیعی در این ۴ بازی به طور متوسط ۲ مهار داشته و با نمره متریکا 6.98 نشان داده که در ادامه فصل، کادرفنی پرسپولیس می‌تواند روی این بازیکن حساب ویژه‌ای باز کند. امیررضا رفیعی در جدال امشب با صنعت‌نفت آبادان در حالی موفق به‌ثبت کلین‌شیت شد که در دقیقه 90، تیرک افقی دروازه به لرزه در آمد و او خوش‌شانس بود که شوت میثم تهی‌دست جایی در درون دروازه پرسپولیس پیدا نکرد تا بتواند رکورد 360 دقیقه کلین‌شیت خود را حفظ کند. جالب آنکه دروازه‌بان جوان پرسپولیس در فصل جاری در کنار حسین حسینی، تنها دروازه‌بانانی هستند که توانسته‌اند در 4 بازی پیاپی کلین‌شیت کنند.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار