| کد مطلب: ۱۰۶۶۹۱۳
لینک کوتاه کپی شد

کیومرث هاشمی بر کرسی حمید سجادی

آرمان ملی: چندی قبل حمید سجادی اعلام کرد به‌دلیل بیماری از سمت خود به‌عنوان وزیر ورزش و جوانان استعفا داده است و این استعفا مورد پذیرش رئیس‌جمهور قرار گرفت.

کیومرث هاشمی بر کرسی حمید سجادی

حدود 40 روز قبل بود که بعد از استعفای سیدحمید سجادی از وزارت ورزش،  رئیس جمهور حکم به حضور کیومرث هاشمی به‌عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان داد. در 40 روز اخیر کیومرث هاشمی در آستانه بازی‌های آسیایی هانگژو تمرکز خود را روی بازدید از اردوهای تیم‌های ملی و رسیدگی به خواسته‌های ورزشکاران گذاشته بود. همچنین برگزاری مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال‌آوران با حضور رئیس‌جمهور بعد از دو سال وقفه، اوج کار کیومرث هاشمی بود که باعث رضایت بیشتر ورزشکاران از عملکرد او شد.  دیروز و بلافاصله بعد از پایان مراسم تجلیل از قهرمانان، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور از ارسال نامه رئیسی به رئیس مجلس شورای اسلامی مبنی بر معرفی کیومرث هاشمی به‌عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان خبر داد.

& چرایی معرفی وزیر جدید ورزش

سید محمد حسینی با بیان اینکه سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور در اجرای اصل ۱۳۳ قانون اساسی، در نامه‌ای به قالیباف، وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان را به مجلس شورای اسلامی معرفی نمود، با اشاره به بخشی از سوابق اجرایی و تخصصی آقای هاشمی، گفت: کیومرث هاشمی دارای تخصص، تجربه و سابقه مدیریت اجرایی طولانی مدت در حوزه ورزش کشور است، «معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای سازمان تربیت بدنی»، «معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش»، «سرپرست فدراسیون فوتبال»، «رئیس کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران»، «عضو هیات رئیسه شورای المپیک آسیا»، «نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال مدارس آسیا»، «نماینده ورزشی جمهوری اسلامی ایران در یونسکو»، «رئیس امور مجامع فدراسیون‌های ورزشی کشور» و‌ همچنین «مدیر کل تربیت بدنی در دو استان همدان و یزد» از جمله سوابق ایشان در حوزه ورزش است. معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس عنوان کرد: در نامه آیت‌ا... رئیسی به آقای قالیباف همچنین علاوه بر سوابق اجرایی و مدیریتی، برنامه‌های وزیر پیشنهادی نیز در ۸ فصل ارایه شده که به این شرح است: «ساماندهی امور جوانان»، «توسعه ورزش همگانی»، «حمایت و تقویت ورزش تربیتی»، «توسعه و ارتقای ورزش قهرمانی»، «ساماندهی و گسترش ورزش حرفه‌ای»، «ترویج فرهنگ، اخلاق و معنویت در ورزش»، توسعه و تقویت ورزش بانوان» و توسعه متناسب و متوازن زیرساخت‌های ورزش» حسینی همچنین اعلام کرد امیدوار است هفته آینده در صحن علنی مجلس نمایندگان با رای اعتماد بالا کیومرث هاشمی را به‌عنوان وزیر ورزش و جوانان انتخاب کنند. بدین ترتیب به‌نظر می‌رسد دولت بدون توجه به زمان شروع بازی‌های آسیایی، تصمیم گرفته کیومرث هاشمی را هر چه زودتر به ثبات برساند تا بتواند با دستی بازتر برای ورزش کشور تصمیم‌گیری کند. سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت که جلسه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان هفته آینده برگزار می‌شود.سید نظام موسوی با بیان اینکه نامه معرفی کیومرث هاشمی به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان به مجلس واصل شده است، گفت: این نامه در جلسه علنی فردا اعلام وصول خواهد شد.

*کیومرث هاشمی چه کرد؟

کیومرث هاشمی که از مرداد ۱۴۰۲ به‌عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان فعالیت می‌کند. وی معاون پیشین سازمان تربیت بدنی، قائم‌مقام پیشین وزیر آموزش و پرورش در دولت دهم و رئیس پیشین کمیته ملی المپیک ایران بوده‌ است. از جمله سمت‌های وی می‌توان به معاونت تربیت بدنی شهرستان ملایر در سال‌های ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۶، معاون مدیرکل تربیت بدنی استان همدان در سال ۱۳۷۶، مدیرکل تربیت بدنی استان همدان در سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹، معاون دفتر آمار و اطلاعات سازمان تربیت‌بدنی در سال ۱۳۸۰، مدیرکل تربیت بدنی استان یزد از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۳، مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ورزشی کشور در سال‌های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴، دبیر هیات مرکزی گزینش سازمان تربیت بدنی کشور در سال‌های ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۹، مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات تربیت بدنی کشور در سال ۱۳۸۵، معاون سازمان و رئیس مرکز توسعه ورزش قهرمانی کشور در سال ۱۳۸۵ و رئیس شورای برون‌مرزی سازمان تربیت بدنی اشاره کرد. سرپرستی فدراسیون فوتبال، رئیس ستاد مبارزه با دوپینگ کشور، دبیر شورای عالی المپیاد ورزش ایرانیان، نماینده ایران برای شرکت در جلسات کمیته بین‌المللی ورزش و تربیت بدنی سازمان یونسکو در سال‌های ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۸ و قائم‌مقام وزیر در امور تربیت بدنی آموزش و پرورش در سال ۱۳۸۸ اشاره کرد. وی در انتخابات فدراسیون فوتبال در اسفند ۱۳۹۹ نیز شرکت کرد که در نهایت در دور دوم رأی‌گیری نتوانست بر شهاب‌الدین عزیزی خادم چیره شود. تدوین اساسنامه فدراسیون فوتبال از جمله برنامه‌های عملیاتی وی در دوران سرپرستی فدراسیون فوتبال است. از اقدامات وی در وزارت آموزش و پرورش می‌توان به جذب و استخدام ۱۵ هزار معلم متخصص تربیت بدنی در سراسر کشور نام برد. وی همچنین طرح اجباری کردن شنای کرال سینه در پایه سوم ابتدایی سراسر کشور را راه‌اندازی کرد که طی این برنامه در یکسال تحصیلی حدود یک میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور شنای کرال سینه را به‌طور رایگان آموزش می‌دیدند.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار