| کد مطلب: ۱۰۶۱۱۵۴
لینک کوتاه کپی شد

طوفان کشتی‌گیر ترکیه‌ای در برابر سه حریف قدر ایرانی

کشتی‌گیر ترکیه‌ای از مسابقات جهانی 2022 بلگراد تا آخرین تورنمنت رنکینگ‌دار اتحادیه جهانی توانست مهدی محسن نژاد، میثم دلخانی و امید آرامی سه کشتی گیر ایرانی را شکست دهد.

طوفان کشتی‌گیر ترکیه‌ای در برابر سه حریف قدر ایرانی

به گزارش آرمان ملی آنلاین، کشتی‌گیر ترکیه‌ای از مسابقات جهانی 2022 بلگراد تا آخرین تورنمنت رنکینگ‌دار اتحادیه جهانی سه کشتی‌گیر ایرانی را شکست داده که تا اینجای کار فقط از بین آنها یک نفر توانست در جام‌جهانی انتقام شکستش را بگیرد.

به نقل از تسنیم، در مسابقات جهانی 2022 بلگراد، کرم کمال درحالیکه 9 امتیاز از مهدی محسن‌نژاد عقب بود موفق به شکست حریف ایرانی خود با ضربه فنی شد و خودش هم در دور بعدی باخت تا محسن‌نژاد با وجود انگیزه‌های فراوانش برای کسب مدال در اولین مسابقه جهانی‌اش، دست خالی از دور رقابت‌ها حذف شود.

کمال در بلگراد خودش هم روی سکو نرفت، مدال طلای این وزن با شکست ادموند نازاریان بلغاری از آن ژولومان شارشنبکوف قرقیز شد و آیدوس سلطانگالی قزاق و کنیچیرو فومیتای ژاپنی صاحب نشان‌های برنز مشترک شدند.

محسن‌نژاد در جام‌جهانی باکو که چندی بعد از مسابقات جهانی بزرگسالان برگزار شد و تیم ملی ایران هم با سرمربیگری حسن رنگرز قهرمان شد، توانست انتقام شکست قبلی‌اش از کرم کمال را بگیرد.

کمال کشتی‌گیر خطرناکی است، دست کم گرفتن او می‌تواند کار را خیلی برای حریف دشوار کند. بعد از محسن‌نژاد، میثم دلخانی قهرمان سال 2021 وزن 63 کیلوگرم جهان هم شکست مقابل این کشتی‌گیر را تجربه کرد.

دلخانی در بازگشت به مسابقات، ابتدا در وزن خودش قهرمان تورنمنت رنکینگ‌دار دوم، در اسکندریه مصر شد و بعد از آن تصمیم به تغییر وزن گرفت تا در سال 2023 یکی از مدعیان وزن المپیکی 60 کیلوگرم برای حضور در مسابقات جهانی و کسب سهمیه المپیک باشد.

او در فینال تورنمنت وهبی‌امره مغلوب کرم کمال شد و دستش از مدال طلا کوتاه ماند.

آخرین کشتی‌گیر ایرانی که مغلوب کرم کمال شد، امید آرامی بود. او شب گذشته در فینال وزن 60 کیلوگرم کشتی فرنگی آخرین تورنمنت رنکینگ‌دار اتحادیه جهانی در بوداپست مجارستان 8-یک مغلوب این کشتی‌گیر شد.

کرم کمال یک رتبه بالاتر از مهدی محسن‌نژاد در رنکِ قبلی وزن خود، رده چهارم را از آن خود دارد. قطعا کشتی‌گیرانی چون شارشنبکوف، نازاریان، فومیتا و... حریف به مراتب سخت‌تری در مقایسه با کرم کمال در مسابقات جهانی هستند.

شانس ملی‌پوش شدن محسن‌نژاد در 60 کیلوگرم بیشتر از سایر مدعیان این وزن است.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار