| کد مطلب: ۶۱۳۰۶۳
لینک کوتاه کپی شد

انتقاد نماینده چابهار از بودجه 100 میلیونی برای مساجد دو وعده نماز:‌ به ما می خندند / نگران ریاکاری افرادی هستم که جای مهر بر پیشانی دارند

به جای بستن واحدهای تجاری، نهادهای فرهنگی را که میلیاردی بودجه می گیرند پاسخگو کنید.

انتقاد نماینده چابهار از بودجه 100 میلیونی برای مساجد دو وعده نماز:‌ به ما می خندند / نگران ریاکاری افرادی هستم که جای مهر بر پیشانی دارند

عصر ایران نوشت، نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی در مورد پلمب و بستن مراکز خرید، مکان های ورزشی و رستوران‌ها به علت حضور افراد بی حجاب گفت: اصول مصرح در قانون اساسی بر آزادی های مشروع در جامعه تاکید دارد و این مباحثی که به زعم آنها تحت عنوان محرومیت خانم های کم حجاب و بی حجاب از خدمات اجتماعی مطرح می‌شود مطلقا با قانون اساسی ما سازگار نیست.

معین الدین سعیدی در گفت‌وگو با عصر ایران افزود: قانون گذار چنین حقی به کسی نداده است اما متأسفانه برخوردها سلیقه‌ای شده است. از آن بدتر بستن واحدهای تجاری است که باعث بیکاری افراد زیادی می‌شود که شاید هیچ تأثیری در این موضوع ندارند.

او بابیان این مطلب گفت: معتقدم به جای بستن واحدهای تجاری، باید با تریبون‌ها و پلتفورمهایی برخورد کنند که هر سال میلیاردها تومان اعتبار در حوزه های فرهنگی دارند اما هیچ کارایی و پاسخ‌گویی نداشتند.

وی گفت: هرساله بخشی از بودجه عمومی ما صرف برخی از نهادهای فرهنگی و دینی می‌شود که وظیفه تبیین موضوعات و احکام از جمله حجاب با آنهاست، اما الان به جای اینکه پاسخ‌گوباشند، پرسشگر شده‌اند.

وی افزود: با این روش و برخوردها نمی‌شود مردم را به فلسفه حجاب ‌که از احکام نورانی اسلام است ترغیب کرد، بلکه باعث روی گرداندن مردم از نهاد دین می‌شود.

نماینده چابهار تاکید کرد: هر وقت حساسیت مسئولین نسبت به مقوله زباله گردی، مسمویت دختران، اختلاس مسئولین، سواستفاده از قدرت و ربا در نظام بانکداری کمتر از حساسیتی باشد که نسبت به حجاب دارند مطمئن باشید که مسیر را اشتباه پیموده ایم.

سعیدی تاکید کرد: این اتفاقات باعث شکل گیری نارضایتی‌ها می‌شود چراکه در حوزه های اجتماعی و فرهنگی راهکارهای امنیتی تأثیرگذار نیست. شاید در کوتاه مدت بتوانیم برخورد کنیم اما این آتش زیرخاکستر خواهد بود.

وی گفت: عقلا قوم و کسانی که در حوزه های اجتماعی و فرهنگی دور اندیشی دارند نگاهی به سیره امامین انقلاب و شهید سلیمانی در این حوزه‌ها داشته باشند. این دوقطبی‌ها نافی نگاهی است که رهبری دارند این فرزندان هم فرزندان ما هستند و چه بسا رفتارهای ما باعث شده است که برخی از آنها حرکت های اعتراضی داشته باشند.

وی گفت: درست است کشف حجاب حرام شرعی است و دشمن هم جنگ ترکیبی در این زمینه راه انداخته است ولی الان اولویت کشور مسائل اقتصادی و معیشتی است.

امام خمینی(ره) فرمودند، خون دلی که پدر پیرتان از جریان تحجر خورد از هیچ کس نخورد. تحجر، واپس گرایی و نشناختن الزامات دنیای امروز باعث شدند در خیلی از حوزه‌ها دچار چالش شویم.

نماینده مردم چابهار تصریح کرد: امسال در لایحه بودجه پیشنهادی مطرح کردند که مساجدی که دوبار نماز جماعت برگزار کنند صدمیلیون اعتبار دریافت کنند این یعنی اعلام رسمی اینکه سیاست های فرهنگی ما دچار شکست شده است. اگر آلان در ترکیه‌ و مالزی چنین حرفی بزنید آیا به ما نمی‌خندند؟ در استان سیستان و بلوچستان مساجد ما در پنج نوبت از نمازگزار پر می‌شوند آیا آنجا پول گذاشتیم که مردم نماز بخوانند؟

نماینده چابهار افزود: اینگونه راهکارها نه تنها موجب ترغیب مردم به انجام فرایض نمی‌شود بلکه باعث فاصله گرفتن مردم از نهاد دین می‌شود که این بسیار خطرناک است.

پیشانی ار ز داغ گناهی سیه شود
بهتر ز داغ مهر نماز از سر ریا
نام خدا نبردن از آن به که زیر لب
بهر فریب خلق بگوئی خدا خدا


وی خاطر نشان کرد: نگران پدیده ریا هستیم که در بسیاری از مسئولان به شدت افزایش پیدا کرده است. نگران ریاکاری افرادی هستم که جای مهر در پیشانی شان است. از امام خمینی که کسی زاهدتر نبود چطور پیشانی وی جای داغ نداشت.

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار