| کد مطلب: ۶۰۰۸۶۱
لینک کوتاه کپی شد

اگر با هر اتفاقی مدارس تعطیل شود، دشمن به هدف خود می‌رسد/ چنین اقدامی خارج از ایران طراحی شده تا حس ناکارآمدی ساختار سیاسی به مردم القا شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: هدف از این مسمومیت سازی‌ها این است که مدارس ما تعطیل شود و ان شاءالله این هدف محقق نمی‌شود؛ چون ما به دنبال این هستیم که دختران و زنان ما به شکوفایی علمی و دانشی برسند. با بستن مدارس دشمن به هدف خود می‌رسد.

اگر با هر اتفاقی مدارس تعطیل شود، دشمن به هدف خود می‌رسد/ چنین اقدامی خارج از ایران طراحی شده تا حس ناکارآمدی ساختار سیاسی به مردم القا شود

ایلنا نوشت، سارا فلاحی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در رابطه با روند بررسی مسمومیت‌های اخیر توسط نمایندگان، گفت: ببینید ۴ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، بهداشت و درمان، آموزش و تحقیقات و امور داخلی کشور و شوراها هرکدام در حال بررسی یک بخش و یک جنبه از این اتفاقات هستند. هر کدام از کمیسیون‌ها هم با دستگاه اجرایی مربوطه خود مرتبط هستند، برای مثال ما در کمیسیون امنیت ملی از دستگاه‌های امنیتی پیگیر مسئله هستیم، کمیسیون بهداشت هم از وزارت بهداشت پیگیر بحث پزشکی و بهداشتی موضوع هستند و همینطور کمیسیون‌های آموزش و امور‌ داخلی هرکدام از نهادهای مرتبط که قرار است گزارش نهایی را به کمیسیون‌ها ارائه دهند.

نماینده مردم ایلام در مجلس در ادامه عنوان کرد: منتها نظر شخصی بنده در رابطه با این مسئله، این است که چنین اقدامی یکی از برنامه‌هایی‌ است که خارج از ایران طراحی شده و گفته‌اند باید کاری کنیم که حس ناکارآمدی ساختار سیاسی به مردم القا شود. این هم در راستای همان استراتژی «مرگ با هزار شمشیر» است که صهیونیست‌ها طراحی و برنامه‌ریزی کردند. هدف آن‌ها این است که از هر سو یک ناامنی برای جمهوری اسلامی ایجاد کنند و کلا ما را به مسائل داخلی مشغول کنند تا نتوانیم در حوزه خارجی موفقیتی داشته باشیم.

وی افزود: علت آن هم این است که ما یک تمدن نوین ایرانی اسلامی را طراحی کردیم و می‌خواهیم دامنه این تمدن گسترده شود اما وقتی شما را به مسائل داخلی مشغول کنند خب قطعا فرصت ندارید که به مسائل کلان‌تر توجه کنید. بنابراین این تزریق ناامنی را بخشی از همان استراتژی می‌دانم و امیدوارم که در داخل سریع‌تر نهادهای نظارتی و ذی‌ربط ما این مسئله را جمع کنند که التهاب در جامعه کمتر شود.

فلاحی در پاسخ به این سؤال که «در بحث ناکارآمدی که اشاره کردید، در افکار عمومی این سؤال مطرح است که چطور در خیلی از موارد فرایند شناسایی و برخورد به سرعت انجام می‌شود اما در این مسئله هنوز چنین اتفاقی رقم نخورده است؟»، عنوان کرد: این مسئله قطعا رسیدگی می‌شود اما شیوه این جنگ‌هایی که دارد اتفاق می‌افتد، شیوه‌های جدیدی هستند که ابزار جدید و شیوه برخورد جدید نیاز دارد. قطعا این شیوه با شیوه اغتشاشات خیلی متفاوت است و مدیریت سرویس‌ها در این زمینه متفاوت است هرچند که بالاخره هنوز به یک نتیجه متقنی نرسیدیم در این زمینه که بگوییم که به چه شکل این‌ها ورود کردند ولی نتیجه‌اش القاء ناامنی است.

وی تصریح کرد: قطعا در داخل کسی نمی‌خواهد القا ناامنی کند، این دشمن است که به دنبال القاء ناامنی است منتها من معتقدم که مدیریت ما و رسیدگی و بررسی ما باید تسریع شود تا زودتر برخورد شود چون توانش را داریم و انتظار مردم هم همین است. نهادهای ذی‌ربط هم گفتند که ما حتما این را با جدیت پیگیری می‌کنیم و چون اطلاعات باید دقیق به افکار عمومی برسد، نمی‌توانیم در این زمینه به شکل هیجانی برخورد کنیم.

نماینده مردم ایلام همچنین ابراز داشت: این مسئله به صورت همه‌جانبه در حال رسیدگی و بررسی است و ان‌شاءالله به‌زودی بسته پاسخ‌گویی به افکار عمومی اطلاع‌رسانی می‌شود، این حداقل چیزی است که در کمیسیون ما دارد اتفاق می‌افتد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در رابطه با مطرح شدن «احتمال تعطیلی مدارس» گفت: اصلا هدف از این قضیه همین است که مدارس ما تعطیل شود و ان‌شاءالله این هدف محقق نمی‌شود؛ چون ما به دنبال این هستیم که دختران و زنان ما به شکوفایی علمی و دانشی برسند. اگر قرار باشد با هر تقی که به توقی می‌خورد مدارس بسته و مسیرها بسته شود به روی زنان، دشمن به هدف خود می‌رسد.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار