| کد مطلب: ۱۰۶۶۸۹۹
لینک کوتاه کپی شد

اعتراف «بایدن» به پیروی از دستورات کارکنانش

آرمان ملی : کنفرانس مطبوعاتی بایدن در ویتنام علاوه بر گیجی همیشگی وی، با اعتراف او به پیروی از دستورات کارکنانش و در نهایت تلاش سخنگوی کاخ سفید برای جلوگیری از گاف دادنش در پاسخ به سوالات، همراه شد.

اعتراف «بایدن» به پیروی از دستورات کارکنانش

«جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی در ویتنام گیج به‌نظر می‌رسید و در حال نگاه‌کردن به یادداشت‌ها و صحبت با خبرنگاران، گفت که فقط دستورات را دنبال خواهد کرد. به گزارش نشریه آمریکایی «نیوزویک»، این اولین بار نیست که بایدن به پیروی از دستورات شناخته شده زیرا در کنفرانس‌های قبلی هم مردم شاهد استفاده او از برگه تقلب در طول تعاملات رسانه‌ای بوده‌اند که نشان می‌دهد از قبل به او درباره سوالاتی که خبرنگاران قصد پرسیدن دارند، آمادگی داده می‌شود. همچنین «کارین ژان پیر» سخنگوی کاخ سفید قبلا گفته بود این پروتکل معمول است و مطابق با وظایف دفتر مطبوعاتی است که تا حدی در جریان آنچه رسانه‌ها می‌خواهند از رئیس‌جمهور بپرسند، قرار بگیرد.

در ابتدای کنفرانس کاخ سفید اعلام کرد بایدن قصد دارد به سوال پنج خبرنگار پاسخ دهد. کمی بعد از آنکه هر پنج سوال مطرح شد، بایدن به شوخی گفت: یک چیزی بگویم، شما را نمی‌دانم اما من باید برم بخوابم. بعد از آن، کارین ژان پیر سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید به طور ناگهانی در حالی‌که رئیس‌جمهور در حال پاسخ دادن به سوالات پراکنده خبرنگاران بود، به این کنفرانس پایان داد. او میکروفون را گرفت و اعلام کرد: «از همه متشکرم- -کنفرانس پایان می‌باید.» گرچه بایدن کمی بعد از اعلام سخنگوی کاخ سفید، برای پاسخ دادن به یک سوال دیگر روی صحنه ماند، پاسخ کامل او قابل شنیدن نبود. این کنفرانس بعد از نظرسنجی CNN/SSRS بوده که نتایج آن پنجشنبه منتشر شد و حدود سه چهارم آمریکایی‌ها یا ۷۳ درصد گفتند نگرانند سن بایدن بر سطح فعلی صلاحیت جسمی و ذهنی او و توانایی‌اش برای یک دوره ریاست‌جمهوری دیگر اثر منفی بگذارد. بایدن اکنون ۸۰ ساله است.

به‌علاوه اکثریت ۶۸ درصدی هم گفتند به طور جدی نگران توانایی او در درک دغدغه‌های نسل بعدی هستند. روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» در گزارشی در ژوئیه ۲۰۲۲ درباره سن بایدن با استناد به بیش از ۱۲ مقام و مشاور ارشد فعلی و سابق نوشت: «[آن‌ها] اذعان داشتند که آقای بایدن از همین چند سال پیش پیرتر به نظر می‌رسد، یک مسئولیت سیاسی که نمی‌توان آن را با ترفندهای سنتی کاخ سفید مانند تغییر کارکنان یا برنامه‌های ارتباطی جدید حل کرد... برخی از دستیاران بی‌سر و صدا مراقب او هستند.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار