| کد مطلب: ۱۰۶۶۸۹۷
لینک کوتاه کپی شد

دیمیتری پسکوف تایید کرد / سفر «کیم جونگ اون» به روسیه به دعوت پوتین

آرمان ملی :«دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه گزارش‌ها درباره سفر «کیم جونگ اون» رهبر کره‌شمالی به این کشور را تایید کرد.

دیمیتری پسکوف تایید کرد / سفر «کیم جونگ اون» به روسیه به دعوت پوتین

پسکوف طی نشست خبری در کرملین گفت که «اون» با دعوت رسمی «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور فدراسیون روسیه، طی روزهای آینده به این کشور می‌آید تا دیدار دوجانبه انجام بگیرد. پیش از این، منابع آمریکایی و اروپایی ادعا کرده بودند که رهبر کره‌شمالی در ماه جاری میلادی به شهر «ولادی‌وستوک» در روسیه می‌رود تا درباره امکان ارائه تسلیحات به این کشور برای استفاده در جنگ اوکراین رایزنی کند.

 به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با بیان اینکه پوتین هنوز برای انتخابات ریاست جمهوری آینده روسیه تصمیمی نگرفته، توضیح داد: ‌«اما در صورت نامزدی، هیچکس نمی‌تواند با او رقابت کند. البته در عمل، آمادگی برای انتخابات ریاست جمهوری روسیه هنوز آغاز نشده است.» سخنگوی کرملین افزود: «پوتین از حمایت مطلق مردم برخوردار است و این اولین سالی نیست که او توانایی خود را برای دستیابی به پتانسیل خود نشان می‌دهد.» پسکوف درباره تداوم حملات تروریستی اوکراین با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین به اهداف غیرنظامی در خاک روسیه نیز تصریح کرد: «رژیم کی‌یف مجبور به ادامه حملات علیه روسیه می‌شود و عملیات نظامی ویژه برای متوقف کردن این اقدامات ادامه خواهد داشت.» طبق این گزارش، وی در ادامه اضافه کرد: «شرایط عملیات نظامی، زندگی در شرایط خاص را از نظر اطلاع‌رسانی تحمیل می‌کند و این امر بر کار رسانه‌ها و افرادی اثر می‌گذارد که می‌توانند بر توده مردم اعمال نفوذ کنند. برای کسانی‌که دشمن روسیه شده‌اند اما جایی برای آنها در خاک این کشور نخواهد بود.»

وی درباره احتمال امتیازدادن به اوکراین نیز تاکید کرد: «اکنون هیچ پیش‌شرطی برای روند مذاکرات درباره اوکراین وجود ندارد. با وجود اینکه پوتین بارها از آمادگی روسیه برای مذاکره صحبت کرده اما طرف اوکراینی هیچ اشتیاقی برای ازسرگیری گفت‌وگوها نشان نمی‌دهد.» این مقام روس در این‌خصوص افزود: «در صورت از سرگیری مذاکرات، کی‌یف باید واقعیت امروز میدان جنگ را در جریان مذاکرات تصدیق کند.» پسکوف درباره گسترش سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نیز گفت: «روسیه هیچ مشکلی با فنلاند و سوئد ندارد و امیدواریم موشک‌های آنها به سمت روسیه هدایت نشوند. روسیه هرگز از عینک بدبینی استفاده نکرده و بر اساس واقعیات دریافته که ناتو ائتلافی است که به رویارویی و تنش در اروپا دامن می‌زند.» بر این اساس، وی ادامه داد: «هیچ کانال مستقیمی برای گفت‌وگو با غرب وجود ندارد و فقدان رهبرانی که متانت سیاسی را حفظ کنند، احساس می‌شود.

اظهارات آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا مبنی بر عدم آمادگی روسیه برای مذاکره در مورد اوکراین با واقعیت سازگار نیست.» سخنگوی کرملین درباره تداوم رایزنی‌های سران روسیه و ترکیه نیز توضیح داد: «تاریخ مشخصی برای مذاکرات پوتین و رجب طیب اردوغان در مورد توافق غلات وجود ندارد، اما در صورت لزوم، می‌توان با سرعت کافی دیدار را ترتیب داد.» به نوشته اسپوتنیک، پسکوف همچنین افزود: «در صورت عدم تحقق بخش مربوط به روسیه در توفق غلات، این قرارداد را به طور نامحدود اجرا نمی‌کنیم. در دیدار پوتین و اردوغان موضوع تحویل اسرای آزوف به اوکراین نیز مطرح نشد.» وی همچنین گفت که روسیه متحد و شریک نزدیک ارمنستان بوده و هست و قرار است مشکلات پیش آمده با ارمنستان را در چارچوب گفت‌وگو حل و فصل کند. این مقام روس در پاسخ به اینکه آیا روسیه مانند گذشته آماده دفاع از ارمنستان در صورت حمله به خاک این کشور است یا خیر، پاسخ داد که روسیه تعهدات مربوطه را در چارچوب سازمان پیمان امنیت جمعی اجرا می‌کند.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار