| کد مطلب: ۱۰۶۶۷۵۴
لینک کوتاه کپی شد

احمد مسعود: منافع افغانستان در تشکیل یک نظام مشروع است

آرمان ملی : رهبر جبهه پنجشیر در پیامی به مناسب سالروز کشته شدن احمدشاه مسعود گفت: منافع افغانستان و کشورهای جهان منوط به تشکیل یک نظام مشروع بوده و مبنای این مشروعیت باید «اراده و رأی مردم افغانستان» باشد.

احمد مسعود: منافع افغانستان در تشکیل یک نظام مشروع است

«احمد مسعود» رهبر جبهه پنجشیر پیامی به مناسبت سالروز کشته شدن احمد شاه مسعود، رهبر جبهه مقاومت افغانستان صادر کرد. وی در این پیام گفت: «به همان صورت که طالبان به پیام صلح استاد شهید (برهان‌الدین ربانی) نه گفتند، به پیام صلح قهرمان ملی (احمدشاه مسعود) نه گفتند و جنگ را ترجیح دادند، به ما هم نه گفتند و جنگ را بر ما و مردم ما تحمیل کردند.» احمد مسعود افزود: هیچ راهی جز مقاومت و ایستادگی باقی نمانده بود. رهبر جبهه پنجشیر در ادامه صحبت‌های خود بر وحدت و همبستگی گروه‌های سیاسی و نظامی افغانستان تأکید کرد و افزود: «از هر قومی، از هر مذهبی و با هر زبانی که صحبت می‌کنیم، مربوط هر حزب و حرکتی که هستیم، برای تغییر شرایط فعلی و برای بهبود شرایط فعلی باید متحد بوده و در کنار هم بایستادیم.»

این سیاستمدار افغان خاطرنشان کرد: منافع افغانستان و کشورهای جهان منوط به تشکیل یک نظام مشروع بوده و مبنای این مشروعیت باید «اراده و رأی مردم افغانستان» باشد. وی بیان داشت: این مسأله را با طالبان نیز در میان گذاشته‌اند، اما دیده می‌شود که این گروه تمام روز فکر و خواست‌اش این است که کشورهای جهان آنان را به رسمیت بشناسد. احمد مسعود در این پیام ویدئویی‌اش گفته است که «جبهه پنجشیر» پس از دو سال، اکنون حملات خود را گسترش داده و با حمایت مردم امیدواری بیشتر شده است. به‌دنبال قدرت گرفتن طالبان در افغانستان، ولایت پنجشیر آخرین ولایتی بود که به کنترل این گروه و درآمد و پس از آن احمد مسعود به تاجیکستان سفر و طی دو سال گذشته اعلام کرده اولویت وی گفت‌وگو با طالبان و تشکیل دولتی با اراده تمام مردم در افغانستان است.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار