| کد مطلب: ۱۰۶۳۰۱۳
لینک کوتاه کپی شد

عربستان برای صلح میان اوکراین و روسیه پا پیش گذاشت | سعودی‌ها جنگ را خاتمه می‌دهند؟

به گزارش روزنامه وال استریت ژورنال، عربستان سعودی میزبان مذاکرات صلح اوکراین و روسیه خواهد بود. این اقدام بخاطر ناتوانی کشورهای اروپایی برای برون‌رفت روسیه از باتلاق اوکراین است.

عربستان برای صلح میان اوکراین و روسیه پا پیش گذاشت | سعودی‌ها جنگ را خاتمه می‌دهند؟

به گزارش آرمان ملی آنلاین، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال شامگاه امروز شنبه خبر داد که عربستان سعودی میزبان مذاکرات صلح مربوط به جنگ اوکراین و روسیه خواهد بود. این اقدام در راستای تلاش از سر عجز کشورهای اروپایی برای برون‌رفت از باتلاق اوکراین است.

 این روزنامه همچنین گزارش داد که در این نشست، مسئولان بلندپایه ۳۰ کشور جهان حضور دارند. قرار است این نشست در جده و در روزهای چهاردهم و پانزدهم مرداد ماه جاری برگزار شود.

در چهارشنبه گذشته هم، پس از سفر رجب طیب اردوغان به ریاض، عربستان سعودی و ترکیه، با انتشار بیانیه مشترکی تأکید کردند که باید بحران اوکراین از طریق مذاکره و دیپلماسی حل شود.

در این بیانیه تصریح شد: باید جنگ از طریق مذاکره و با استناد به حقوق بین‌الملل و از مسیر گفت‌وگو و راهکارهای دیپلماتیک حل شود. لذا باید تمام تلاشها را به کار بست تا تنش [بین روسیه و اوکراین] کاهش پیدا کند».

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه هم در حاشیه دومین اجلاس روسیه-آفریقا گفت مسکو حدود ۳۰ ابتکار صلح برای حل‌وفصل بحران اوکراین از طریق کانال‌های رسمی و غیررسمی دریافت کرده است. 

وی گفت: از همه سپاسگزاریم. تعداد زیادی از این ابتکارها بود. به نظرم، یک ماه قبل حدود ۳۰ [ابتکار] وجود داشت که شخصیت‌های عمومی از طریق کانال‌های دولتی یا حتی از راه‌های خصوصی ارائه شد. 

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه در خصوص جدیدترین ابتکاری که مسکو دریافت کرده، امروز گفت «ولادیمیر پوتین» و اعضای ماموریت صلح آفریقا پس از گفت‌وگوهای خود درباره اوکراین، بیانیه مشترکی منتشر خواهند کرد. وی اظهار داشت: یک بیانیه مشترک پس از این نشست در حال آماده شدن است. به محض توافق بر روی آن منتشر خواهد شد.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار