| کد مطلب: ۱۰۶۷۰۳۷
لینک کوتاه کپی شد

طوفان مرگبار لیبی / شمار کشته‌ها از 11 هزار تن گذشت

آرمان ملی : صلیب سرخ لیبی اعلام کرد که شمار کشته‌های طوفان و سیلاب در شهر درنه به بیش از 11 هزار و ۳۰۰ نفر رسیده است.طوفان مرگبار لیبی / شمار کشته‌ها از 11 هزار تن گذشت

ماری الدرسه، مدیرکل فدراسیون بین‌المللی جوامع صلیب سرخ و هلال‌احمر نیز بیان داشت: گزارش‌هایی درباره مفقودشدن ۱۰ هزار و صد تن در درنه دریافت شده است. همچنین حدود ۱۷۰ نفر دیگر نیز بر اثر این فاجعه در نقاط دیگر جان خود را از دست داده‌اند. شهردار شهر درنه گفت که ممکن است شمار کشته‌های این شهر و نواحی اطراف آن به ۲۰ هزار نفر برسد. شهرهای شرق لیبی روز دوشنبه شاهد طوفان هولناک دانیل بود و با توجه به گستردگی منطقه طوفان‌زده و کمبود امکانات، مقامات لیبی درخواست کمک بین‌المللی کرده‌اند. شهر بندری درنه به‌ویژه بر اثر طوفان دنیل به‌شدت آسیب دیده است و تصاویر ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی، خانه‌ها و اتومبیل‌های ویران‌شده را در خیابان‌ها نشان می‌دهد که در اثر باران‌های شدید غرق در گل و لای شده‌اند. صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد: طوفان اخیر در لیبی زندگی ۳۰۰ هزار کودک در این کشور را تحت تاثیر قرار داده است. میشل سروادی، نماینده یونیسف در لیبی در بیانیه‌ای تاکید کرد که کودکان در لیبی پس از یکدهه درگیری، با فاجعه جدیدی روبه‌رو هستند. نماینده یونیسف در لیبی افزود: اولویت این سازمان ارائه کمک‌های بشردوستانه لازم به کودکان آسیب دیده است. وی اضافه کرد: اولویت‌های ما تامین لوازم بهداشتی، آب و فاضلاب، حمایت‌های روانی و اجتماعی و جست‌وجوی خانواده‌های کودکان مفقود شده به منظور جلوگیری از وقوع یک فاجعه انسانی دیگر است.

مقصران مجازات می‌شوند

دادستان کل لیبی اعلام کرد که مقصران احتمالی فروریختن دو سد در شهر درنه در اثر سیل اخیر این کشور تحت پیگیرد قرار می‌گیرند. شبکه المیادین به نقل از «الصدیق الصور»، دادستان کل لیبی خبر داد: مقامات این کشور تحقیقات در خصوص علل و چگونگی فروریختن دو سد آبی را در جریان سیل ویرانگر اخیر موسوم به «دنیل» در این کشور آغاز کرده‌اند. وی تاکید کرد که اگر ثابت شود که فرد یا افرادی در این حادثه مقصر بوده‌اند یا فساد و یا کوتاهی‌ای در کار بوده است، حتما محاکمه و مجازات خواهند شد. الصور افزود: کارشناسان تعیین خواهند کرد که آیا علت ریزش سدها، از عملیات احداث آن بوده یا فسادی در این موضوع دخالت داشته است، به هر روی درصورت اثبات جرم، حتما با متخلفان برخورد خواهد شد و هیچ کوتاهی در این زمینه صورت نخواهد گرفت. دادستان کل لیبی اضافه کرد: تحقیقات نشان خواهد داد که آیا این دو سد که در اصل برای محافظت شهر در برابر سیلاب و نه ذخیره آب، ساخته شده است، از ابتدا مناسب این کار بوده است یا اینکه علل دیگری در ریزش آن نقش داشته است.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار