| کد مطلب: ۱۱۲۲۱۲۸
لینک کوتاه کپی شد

پوتین: دادن سلاح های دوربرد به کشورهای تحت فشار را حق خود می‌دانیم

پوتین با این حال افزود که این بدین معنی نیست که این کشور از فردا عرضه تسلیحات دوربرد به خارج از کشور را آغاز خواهد کرد.

پوتین: دادن سلاح های دوربرد به کشورهای تحت فشار را حق خود می‌دانیم

به گزارش آرمان ملی آنلاین ؛ ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، امروز جمعه گفت که روسیه تاکنون سلاح‌های دوربرد را به کشورهایی که تحت فشار هستند عرضه نکرده است، اما این حق را برای خود محفوظ می‌داند.

پوتین در نشست عمومی مجمع بین‌المللی اقتصادی سن پترزبورگ (SPIEF) گفت: اگر دشمنان روسیه به اوکراین سلاح می‌دهند و می‌گویند که می‌تواند از این سلاح‌ها علیه خاک روسیه استفاده کند، پس چرا ما این حق را نداریم که همین کار را انجام دهیم؟ روسیه چنین حقی را برای خود محفوظ می‌دارد.

رهبر روسیه با این حال افزود که این بدین معنی نیست که این کشور از فردا عرضه تسلیحات دوربرد به خارج از کشور را آغاز خواهد کرد.

رئیس جمهور روسیه هم‌چنین گفت که بیش از ۳۰۰ هزار روس در سال گذشته به طور داوطلبانه برای حضور در ارتش قرارداد نظامی امضا کردند. پوتین در جلسه عمومی سن پترزبورگ گفت: سال گذشته بدون هیچ بسیجی، مردان ما، مردان وطن پرست ما، داوطلبانه به دفتر استخدام ارتش آمدند و با نیروهای مسلح قرارداد امضا کردند و تعداد آنها بیش از ۳۰۰ هزار نفر بود.

وی اضافه کرد در سال جاری نیز تاکنون بیش از ۱۶۰ هزار روس قراردادهای نظامی امضا کرده‌اند.

پوتین افزود: روسیه نیازی به بسیج نیرو ندارد و چنین طرحی هم وجود ندارد. با این حال شاهد بسیج اجباری نیروها در اوکراین هستیم.

 

 

 

منبع : ایرنا

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار