| کد مطلب: ۱۱۲۰۸۷۲
لینک کوتاه کپی شد

ترامپ به این 37 کشور نمی تواند سفر کند

رسانه های آمریکایی در پی مجرم شناخته شدن دونالد ترامپ از سوی هیات منصفه دادگاه منهتن نیویورک اعلام کردند با توجه به اینکه او اکنون که دارای سابقه کیفری است، نمی تواند به بسیاری از کشورها سفر کند.

ترامپ به این 37 کشور نمی تواند سفر کند

به گزارش آرمان ملی آنلاین ؛ بر اساس گزارش نیوزویک و نیز فاکس ۱۰، کشورها در سطح جهان برای حفاظت از ساکنان و حفظ امنیت ملی الزامات ورود سختگیرانه ای دارند.

این رسانه ها به نقل از پایگاه بررسی جمعیت جهان گزارش دادند که کشورهای کانادا، انگلیس و ژاپن سیاست هایی را برای محدود کردن ورود افراد مجرم، اعمال می کنند. اسرائیل و چین نیز ممنوعیت‌های مشابهی را اعمال کردند و این قوانین می‌تواند منجر به عدم صدور روادید یا مجوز ورود به مجرمان شود، که احتمالاً بر توانایی نامزد جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری برای سفر بین‌المللی تأثیر می‌گذارد.

بر اساس این گزارش ها، کشورهایی که به مجرمان محکوم اجازه ورود نمی دهند، عبارتند از: آرژانتین، استرالیا، کانادا، چین، کوبا ، هند، ایران، ژاپن، کنیا، ماکائو، نیوزیلند، آفریقای جنوبی، تایوان، انگلستان، آمریکا، برزیل، کامبوج، شیلی، جمهوری دومینیکن، مصر، اتیوپی، هنگ کنگ، اندونزی، ایرلند، مالزی، مکزیک، مراکش، نپال، پرو، فیلیپین، سنگاپور، کره جنوبی، تانزانیا، تونس، اسرائیل، اوکراین، ترکیه و امارات متحده عربی.

هیات منصفه دادگاه نیویورک روز ۳۰ مه برابر با ۱۰ خرداد جاری دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا را در پرونده پرداخت حق السکوت و ۳۴ اتهام مربوطه مجرم شناخت.

هیات منصفه دادگاه منهتن در نیویورک که پرونده پرداخت حق‌السکوت دونالد ترامپ به یک هنر پیشه فیلم های مستهجن را بررسی می‌کرد، رئیس‌جمهور سابق آمریکا و رقیب جو بایدن رئیس جمهوری کنونی این کشور در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری، را گناهکار شناخت.

۱۲ عضو هیات منصفه دادگاه منهتن نیویورک که از شهر نیویورک هستند، به دنبال بررسی شواهد و صحت اظهارات شهود کلیدی پرونده‌ حق السکوت ترامپ بودند و سرانجام او را ۳۴ مورد اتهامی مجرم و گناهکار شناختند.

اکنون قاضی دادگاه با توجه به نظر هیات منصفه حکم خود را اعلام خواهد کرد. قرار است قاضی دادگاه ۱۱ ژوئیه (۲۱ تیر ماه) حکم مجازات را اعلام کند و حتی در صورت حکم زندان، تا پایان فرجام خواهی ترامپ از دادگاه تجدید نظر، حکم اجرا نمی شود و هیچ یک از این مراحل هم مانع شرکت او در انتخابات ریاست جمهوری ۵ نوامبر ۲۰۲۴ آمریکا نخواهد بود اما بر فضای سیاسی و کمپین های انتخاباتی بسیار موثر است.

ترامپ در شبکه اجتماعی خود «سوشیال تروث» پس از حکم هیات منصفه دادگاه منهتن نیویورک از حامیان خود درخواست کمک مالی کرد. در این پست آمده است: «من یک زندانی سیاسی هستم.»

کارزار او همچنین با فرستادن یک ایمیل برای هواداران، پرسید: «آیا این پایان آمریکاست؟» همزمان صدها نفر در برابر دادگاه او پس از شنیدن حکم هیات منصفه، تجمع کرده اند.

رئیس جمهور سابق آمریکا در اولین واکنش به حکم محکومیت خود از سوی هیات منصفه دادگاه نیویورک گفت: من کاملا بی گناهم، این حکم یک ننگ است.

رئیس جمهور سابق آمریکا این محاکمه را جعلی و قاضی را فاسد خواند و افزود: قضاوت واقعی روز ۵ نوامبر از سوی مردم (روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا) صورت خواهد گرفت

ترامپ تاکید کرد: «بسیار بیگناه هستم و این اقدام از سوی دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا انجام شد. کشور ما به سوی جهنم رفته است و این محاکمه از روز اول جعلی بود.»

دونالد ترامپ اولین رئیس‌جمهور سابق یا در حال خدمت ایالات متحده آمریکا است که در ارتباط با یک اتهام کیفری مجرم شناخته می‌شود. او همچنین اولین نامزد احتمالی احزاب اصلی آمریکا است که به یک محکوم کیفری تبدیل شده است.

ترامپ در حال برنامه‌ریزی برای درخواست تجدیدنظر خود در پرونده حق‌السکوت و منتظر صدور حکم در ۱۱ ژوئیه است که می‌تواند شامل حبس و جریمه سنگین باشد. او هنوز با سه کیفرخواست دیگر روبرو است، اما پرونده نیویورک اولین مورد و احتمالاً تنها پرونده قبل از انتخابات ریاست جمهوری ۵ نوامبر ۲۰۲۴ است.

 

منبع : ایرنا

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار