| کد مطلب: ۱۱۱۷۴۹۴
لینک کوتاه کپی شد

اسرائیل کمک‌های بشر دوستانه را آتش زدند

صهیونیست‌های افراطی با حمله به کامیون‌های حامل کمک‌های بشر دوستانه شماری از آنها را به آتش کشیدند.

اسرائیل کمک‌های بشر دوستانه را آتش زدند

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از تسنیم؛ رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند، شماری از صهیونیست‌های افراطی با حمله به چند کامیون که از نزدیکی ترقومیا در نزدیکی الخلیل به سوی نوار غزه رهسپار بودند، شماری از آنها را به آتش کشیدند.

پایگاه خبری وای نت در گزارشی در این رابطه اعلام کرد گروه افراطی مذکور با ایجاد راه بندان اجازه عبور ده‌ها کامیون کمک‌های بشر دوستانه که از گذرگاه ترقومیا در نزدیکی الخلیل عازم نوار غزه بود، خواستار محاصره حداکثری مردم غزه شده و با اتلاف برخی از این کمک‌ها چند کامیون را هم به آتش کشیدند.

فعالان فضای مجازی هم با انتشار تصاویری از این حادثه تاکید کردند، پلیس رژیم صهیونیستی ابتدا اجازه انجام این اقدامات را توسط افراد مذکور داده و بعد از آن 3 نفر از آنها را دستگیر کرد.

به گفته برخی از این فعالان این دستگیری بعد از آن صورت گرفت که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مسدود کردن راه عبور کمک‌های بشر دوستانه به نوار غزه را محکوم و ادعا کرد که با اسرائیل در رابطه با مجازات عاملان آن گفتگو کرده است.

یکی از فعالان مدافع حقوق بشر که در این مکان حضور داشت به وای نت گفت: قرار بود برای اولین بار کمک‌های بشر دوستانه از طریق گذرگاه ترقومیا به سوی نوار غزه برود اما شماری از شهرک نشینان به آن حمله ور شده و بعد از مسدود کردن جاده کیسه‌های برنج و شکر و بقیه مواد غذایی را به زمین ریخته و به اتلاف آنها پرداختند.

او افزود در تمام طول زمان این حمله چند ماموری که در محل حضور داشتند در کناری ایستاده به تماشای اقدامات خرابکارانه این افراد پرداختند در حالی که شماری از فعالان مدافع حقوق بشر با این افراد درگیر شدند.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار