| کد مطلب: ۱۱۱۷۳۴۰
لینک کوتاه کپی شد

رهبر کره شمالی دست به اسلحه شد/عکس

کیم جونگ اون به بازدید از کارخانه‌های مهم تولید تسلیحات کره شمالی رفته و در ضمن این بازدید چند مورد از تسلیحات شامل یک اسلحه تک‌تیرانداز جدید را شخصا تست و با آن شلیک کرد.

رهبر کره شمالی دست به اسلحه شد/عکس

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از ایسنا؛ طبق تصاویری که توسط روزنامه «رودونگ سینمون»، وابسته به حزب حاکم کره شمالی منتشر شد «کیم جونگ اون»، رهبر این کشور از کارخانه‌های جنگ‌افزار سازی مهمی که تسلیحاتی شامل اسلحه‌های تک تیرانداز و یک سامانه راکت‌انداز جدید را تولید می‌کنند بازدید کرده و در جریان این بازدید تولید تسلیحات قدرتمندتر را درخواست کرد.

بازدید رهبر کره شمالی از کارخانه ‌های جنگ افزار سازی

طبق تصاویر این گزارش که امروز (دوشنبه) منتشر شدند رهبر کره شمالی شخصا یکی از اسلحه‌های تک تیرانداز جدید تولید شده توسط یکی از کارخانه‌های جنگ‌افزارسازی کوچک این کشور را تست کرده و با آن چند گلوله به سمت یک سیبل شلیک کرد.

شلیک رهبر کره شمالی با تک تیرانداز جدید

رهبر کره شمالی همچنین با یک خودروی مخصوص حمل یک سامانه پرتاب چندگانه راکت ۲۴۰ میلی‌متری رانندگی کرده و به این کارخانه دستور داد «توانمندی‌های علمی و فن‌آوری را به منظور تقویت قدرت توپخانه ارتش خلق کره توسعه دهد.»

رهبر کره شمالی+ اسلحه

 

رانندگی رهبر کره شمالی با خودروی راکت انداز

به نوشته روزنامه رودونگ سینمون، این بازدید کیم جونگ اون در ۲ روز ۱۱ و ۱۲ مه انجام شد و چند مقام و چهره ارشد دیگر حکومت کره شمالی شامل «کیم یو جونگ»، خواهر رهبر کره شمالی، «پاک جونگ چون»، جانشین رئیس کمیسیون نظامی مرکزی حزب حاکم کارگران کره شمالی، «جو چون ریونگ»، مدیر بخش صنایع مهمات این حزب، «کانگ سون نام»، وزیر دفاع و چند مقام دیگر ارتش و حزب او را در این بازدیدها همراهی کردند.

بازدید رهبر کره شمالی از کارخانه‌های جنگ افزار سازی

این روزنامه نام این کارخانه‌هایی که کیم جونگ اون از آنها بازدید کرد را ذکر نکرد اما گفت که زیرمجموعه «کمیسیون اقتصادی دوم» هستند؛‌ این نهادی است که با استفاده از شرکت تجارت و توسعه معادن کره که در سطح بین‌المللی تحریم شده، به مدیریت معاملات خارجی و تولید تسلیحات و مهمات می‌پردازد.

بازدید رهبر کره شمالی از کارخانه‌های جنگ افزار سازی

پایگاه آمریکایی «ان‌.کی نیوز» که به پوشش اخبار کره شمالی می‌پردازد تحلیل کرد این جزئیات نشان می‌دهند کره شمالی نه فقط مایل به استقرار تسلیحات تولید شده در این کارخانه در ارتش خودش است بلکه مایل به صادر کردن آنها به کشورهای دیگر نیز هست.

رهبر کره شمالی قبل از انجام این بازدیدها، روز جمعه به نظارت بر یک مانور نظامی با به کارگیری سامانه‌های پرتاب راکت چندگانه جدید با استفاده از گلوله‌های جنگی پرداخت. رسانه  های دولتی کره شمالی گزارش دادند که این رزمایش «برتری و قدرت تخریب و دقت» این سامانه و گلوله‌های توپ هدایت شونده را اثبات کرد.

«جوست اولیمانز» یک کارشناس امور نظامی کره شمالی و نویسنده کتاب «نیروهای مسلح کره شمالی» به ان.کی نیوز در روز شنبه گفت راکت‌های این سامانه احتمالا مجهز به امکان هدایت لیزری یا ویدیویی در راستای بهبود دقت هستند.

بر اساس این گزارش این برای سومین بار در طول سال جاری میلادی است که کره شمالی اقدام به تست یک سامانه جدید پرتاب چندگانه راکت کرده و بعد از آن صورت گرفت که کیم جونگ روز ۲۵ آوریل دستور به ساخت یک کارخانه تسلیحات سازی جدید به منظور عملی ساختن برنامه‌های تولید نظامی داد.

 

 

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار