| کد مطلب: ۱۱۱۷۱۳۴
لینک کوتاه کپی شد

پیشنهاد آلمان؛ کشورهای ناتو به کمک اوکراین بیایند

برخی از چهره‌های پارلمان آلمان، با استفاده کردن از ادوات پدافند هوایی ناتو در خارج از اوکراین برای رهگیری موشک‌های روسیه در آسمان اوکراین موافقت کردند.

پیشنهاد آلمان؛ کشورهای ناتو به کمک اوکراین بیایند

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از ایسنا؛ چندین عضو پارلمان آلمان (بوندستاگ) اعلام کردند با استفاده کردن از پدافند هوایی کشورهای ناتو برای رهگیری موشک‌های شلیک شده از روسیه به‌سوی اوکراین موافق هستند.

«رودریش کیزوتر» عضو حزب «اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان» گفت این کار فشار روی سامانه‌های پدافند هوایی اوکراین را کمتر کرده و به آنها این فرصت را می‌دهد که از خطوط مقدم دفاع کنند.

این قانون‌گذار آلمانی به حمایت آمریکا انگلیس و فرانسه در مقابله با عملیات موشکی و پهپادی اخیر ایران علیه رژیم صهیونیستی اشاره کرد و مدعی شد کشورهایی که در این عملیات پدافندی شرکت می‌کنند لزوما قرار نیست به یکی از طرفین درگیری بدل شوند.

«مارکوس فابر» عضو «حزب دموکرات آزاد» آلمان هم در این باره گفت حریم هوایی مناطق مرزی اوکراین را می‌توان با استفاده از سامانه‌های پدافند هوایی کشورهای ناتو حفاظت کرد. بااین‌حال این قانون‌گذار آلمانی اذعان کرد که کشورهای غربی همین حالا هم در تامین راکت‌ها و موشک‌های پدافند هوایی خود دچار مشکل هستند.

پیش‌تر «نیکو لنگه» محقق ارشد آلمانی و عضو پارلمان این کشور در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت ناتو باید از سامانه‌های پدافند هوایی پاتریوت که به میزان فراوان در خاک لهستان مستقر کرده، برای ساقط کردن موشک‌ها و پهپادهای روسیه در آسمان اوکراین استفاده کند.

این در حالیست که «دمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین پیش‌تر گفته بود تلاش‌های اخیر اروپا برای تشدید عامدانه تنش‌ها در جنگ اوکراین به این دلیل انجام شده که غرب می‌داند اوکراین با یک شکست کامل مواجه است

 

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار