| کد مطلب: ۱۱۱۶۷۹۴
لینک کوتاه کپی شد

واکنش سخنگوی سازمان ملل به پاره کردن منشور توسط نماینده اسرائیل

سخنگوی سازمان ملل اقدام با نمایشی خواندن پاره کردن نسخه‌ای از منشور سازمان ملل توسط نماینده اسرائیل، خواستار احترام به منشور جهانی شد.

واکنش سخنگوی سازمان ملل به پاره کردن منشور توسط نماینده اسرائیل

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از مهر؛ یک سخنگوی سازمان ملل از نماینده اسرائیل به دلیل پاره کردن نسخه‌ای از منشور سازمان ملل در مجمع عمومی انتقاد کرد و آن را اقدامی «نمایشی» خواند و از همه اعضا خواست به منشور سازمان ملل احترام بگذارند.

پایگاه الشرق روز جمعه گزارش داد که فرحان حق، معاون سخنگوی سازمان ملل روز جمعه به وقت محلی در پاسخ به سوالی درباره اقدامات «گیلعاد اردان» نماینده مجعول اسرائیل در سازمان ملل در آستانه رأی گیری در مورد عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل در مجمع عمومی گفت: ما در مورد سخنرانی نمایندگان و نمایش‌های آنها، چه در گذشته و چه در حال حاضر اظهار نظر نکرده‌ایم. این اظهارات بخشی از ارائه‌های کشورهای عضو است.

وی تاکید کرد که در خصوص منشور، بدیهی است که اساس سازمان ملل احترام به منشور است و همه کشورهای عضو متعهد شده‌اند که منشور سازمان ملل را رعایت کنند و ما از آنها انتظار داریم به این تعهد عمل کنند.

گفتنی است که مجمع عمومی سازمان ملل با ۱۴۳ رأی موافق به پبش‌نویس عضویت کامل فلسطین در این سازمان رأی مثبت داد و شورای امنیت را به بازنگری مثبت در عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل توصیه کرد.

 

 

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار