| کد مطلب: ۱۱۱۶۴۹۴
لینک کوتاه کپی شد

با تایید آمریکا ؛ ارسال تسلیحات به اسرائیل متوقف شد

آمریکا ارسال تسلیحاتی چون مهمات سنگین را به دلیل اختلاف نظرها با تل‌آویو درخصوص حمله به شهر رفح، موقتا متوقف کرده است.

 با تایید آمریکا ؛ ارسال تسلیحات به اسرائیل متوقف شد

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از ایسنا؛ پس از آنکه جو بایدن از توقف ارسال تسلیحات به رژیم صهیونیستی خبر داد، وزیر دفاع آمریکا نیز این گزارش‌ها را تایید کرد.

هم‌چنین رئیس‌جمهور آمریکا ضمن اعتراف به اینکه رژیم صهیونیستی برای کشتار غیرنظامیان فلسطینی در نوار غزه از بمب‌های ساخت آمریکا استفاده کرده، مدعی شد که این رژیم هنوز در رفح از خط قرمز که همان ورود به مناطق پر از جمعیت است، عبور نکرده است.

بنابر آنچه تلویزیون الجزیره گزارش کرده است، «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا نیز گزارش‌هایی مبنی بر آنکه آمریکا ارسال تسلیحات به رژیم صهیونیستی را متوقف کرده، تایید کرد.

او در مقابل کمیته‌ای مربوط به کنگره ایالات متحده تصریح کرد که دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا «ارسال تسلیحات سنگین به اسرائیل را متوقف کرده» و دلیل این اقدام را نگرانی‌های مربوط به حمله رژیم صهیونیستی به رفح دانسته است.

آستین خطاب به قانونگذاران گفت: «ما از ابتدا صراحتا اعلام کرده‌ایم که اسرائیل نباید بدون محافظت از غیرنظامیان، حمله اصلی را در رفح انجام دهد. ما هنوز درباره ادامه روند ارسال تسلیحات تصمیم‌گیری نکرده‌ایم. البته پیام آخر من این است که ما قطعا به تداوم حمایت از اسرائیل نسبت به حقوقش و خودش متعهد هستیم.»

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار