| کد مطلب: ۱۱۱۱۱۹۵
لینک کوتاه کپی شد

همسویی ایرلند و اسپانیا در مورد فلسطین

نخست وزیر جدید ایرلند جمعه گفت کشورش به مرحله به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطینی بسیار نزدیک شده و مایل است این تصمیم را همگام با اسپانیا و سایر کشورهای همفکر اتخاذ کند.

همسویی ایرلند و اسپانیا در مورد فلسطین

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از  ایرنا؛ هریس در کنفرانس خبری مشترکی با حضور پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا در دوبلین اظهار کرد: ارزیابی ما این است که به این نقطه بسیار نزدیک‌تر شده‌ایم و مایلیم که این اقدام را با هم انجام دهیم.

وی افزود: مایل هستیم که این کار را با کشورهای دیگر انجام دهیم و تا جایی که می‌توانیم به تصمیم خود وزن داده و قوی‌ترین پیام را برسانیم. مردم اسرائیل شایستگی آینده امن و صلح‌آمیز را دارند. مردم فلسطنین نیز همینطور. حاکمیت برابر، احترام برابر.

اسپانیا، ایرلند، مالت و اسلوونی ماه گذشته اعلام کردند که مشترکا برای برسمیت شناختن کشور مستقل فلسطینی تلاش می‌کنند.

نخست وزیر اسپانیا جمعه گفت که در اروپا نشانه‌های «واضحی» از آمادگی کشورهای منطقه برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین وجود دارند.

نخست وزیر اسپانیا پیشتر هشدار داده بود که واکنش نامتناسب رژیم صهیونیستی در جنگ علیه غزه، عامل تهدیدکننده و بی ثباتی در خاورمیانه و جهان است.

وی همچنین موضوع تشکیل کشور مستقل فلسطین را در دیدار هفته گذشته خود از کشورهای اردن، عربستان و قطر مطرح کرد و به خبرنگاران گفت که اسپانیا، فلسطین را تا پایان ماه ژوئن (خرداد) به عنوان کشور به رسمیت می شناسد.

سانچز به قانونگذاران اسپانیایی گفت: جامعه بین‌المللی در صورتی که موجودیت فلسطین را به رسمیت نشناسد، کمکی به تشکیل کشور مستقل فلسطین نخواهد کرد.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار