| کد مطلب: ۱۱۰۸۹۴۹
لینک کوتاه کپی شد

گزارش تکان دهنده دیده‌ بان حقوق بشر؛ یک هزار و ۵۰۰ نفر کشته، زخمی و مفقود در حمله به بیمارستان شفا

دیده‌ بان حقوق بشر اروپا مدیترانه در گزارشی اعلام کرد که در حمله اسرائیل به بیمارستان شفا در غزه یک هزار و ۵۰۰ نفر کشته، زخمی و مفقود شدند.

گزارش تکان دهنده دیده‌ بان حقوق بشر؛ یک هزار و ۵۰۰ نفر کشته، زخمی و مفقود در حمله به بیمارستان شفا

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از  ایرنا؛ دیده‌ بان حقوق بشر اروپا مدیترانه در گزارشی اعلام کرد که برآوردهای اولیه نشان می‌دهد ارتش رژیم صهیونیستی بیش از یک هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی را در اطراف بیمارستان شفا در غزه تخریب کرده و آتش زده است.

این نهاد بین‌المللی در این گزارش افزوده است که حداقل ۲۲ بیمار در نتیجه محاصره بیمارستان شفا توسط نظامیان اسرائیلی و محروم شدن از درمان و مراقبت پزشکی جان خود را از دست داده و به شهادت رسیدند.

در این گزارش آمده است که در جنایت و کشتار ارتش رژیم صهیونیستی در بیمارستان شفا و مناطق مجاور آن حدود یک هزار و ۵۰۰ فلسطینی کشته، زخمی و مفقود شدند که نیمی از آنها زن و کودک بودند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار