| کد مطلب: ۱۰۶۴۳۷۲
لینک کوتاه کپی شد

استخدام 400 نیروی حجاب‌بان برای شهرداری چقدر هزینه دارد؟

هزینه‌ای که سالیانه با استخدام ۴۰۰ نیروی یگان حفاظت شهرداری با عنوان «حجاب‌بان» به شهرداری تهران تحمیل می‌شود چیزی حدود ۵۸ میلیارد تومان در سال است.

استخدام 400 نیروی حجاب‌بان برای شهرداری چقدر هزینه دارد؟

به گزارش آرمان ملی آنلاین، روزنامه اینترنتی فراز به‌تازگی خبر داده شهرداری تهران ۴۰۰ نیروی یگان حفاظت شهرداری را با عنوان «حجاب‌بان» با حقوق ماهانه ۱۲ میلیون تومان در مترو مستقر خواهد کرد.

 این نیروهای آموزش‌دیده که از سوی شرکت «حامیان شهر شهرداری تهران» استخدام شده‌اند، وظیفه تذکر لسانی، ممانعت از ورود به واگن‌های مترو و تحویل بد‌حجاب‌ها یا بی‌حجاب‌ها به پلیس را بر عهده خواهند داشت.

اعتماد نوشت، هرچند شهرداری تهران هنوز درباره استخدام این نیروها رسماً اظهارنظر نکرده اما مهدی چمران، رئیس شورای شهر، تلویحاً این خبر را تایید کرده است. او گفته: «هر روز پیامک‌های زیاد به خود من زده می‌شود که در مترو بی‌حجابی است، اما آیا مترو مگر با خیابان فرق دارد؟! خیابان را درست کنید، مترو هم درست می‌شود. در این زمینه به شهرداری هم فشار می‌آورند، احتمالاً تحت تاثیر این فشار‌ها نیز شهرداری از نیرو‌های حجاب‌بان استفاده می‌کند. اما من می‌گویم تا نیروی انتظامی نباشد، گذاشتن این افراد در مترو به نتیجه نمی‌رسد، مگر اینکه نیروی انتظامی هم باشد.»

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار