| کد مطلب: ۶۰۱۹۲۲
لینک کوتاه کپی شد

پیشتازی حزب اردوغان در نظرسنجی پیش از انتخابات ترکیه

در نظرسنجی اخیر موسسه "اوپتیمار" از میان تقریبا ۵۰۰۰ شرکت‌کننده، حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه در انتخابات ریاست‌جمهوری پیشتاز است.

پیشتازی حزب اردوغان در نظرسنجی پیش از انتخابات ترکیه

ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک نوشت، طبق نتایج این نظرسنجی که توسط روزنامه حریت ترکیه منتشر شده، ۳۸ درصد از شرکت‌کننده‌ها به حزب حاکم ترکیه، ۲۸.۲ درصد به حزب مردم جمهوری‌خواه، ۹.۲ درصد به حزب دموکراتیک خلق، ۶.۸ درصد به حزب خوب، ۶.۶ درصد به حزب حرکت ملی، ۳.۸ درصد به حزب مملکت، و ۱.۹ درصد به حزب کارگران رأی دادند.

این نظرسنجی از تاریخ یکم الی هفتم آوریل از میان ۴۷۴۵ شرکت‌کننده انجام شد.

براساس آنچه در روزنامه حریت منتشر شده است، ۵۳.۴ درصد از ساکنان ترکیه مطمئن هستند که رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در این انتخابات پیروز می‌شود و ۴۲.۱ درصد معتقدند کمال قلیچداراوغلو، نامزد ائتلاف مخالفان و رقیب اصلی اردوغان پیروز انتخابات خواهد بود و ۸.۳ درصد نیز احتمال دادند که محرم اینچه پیروز شود و ۱.۷ درصد شانس پیروزی در این انتخابات را از آن سنان اوغان دانستند.

انتخابات ریاست‌جمهوری و پارلمان ترکیه در تاریخ ۱۴ ماه مه (۲۴ اردیبهشت) برگزار خواهد شد. این انتخابات احتمالا به دلایل مختلفی از جمله زلزله اخیر مرگبار ترکیه که دست کم ۵۰ هزار نفر قربانی داشت، جزو سخت‌ترین چالش‌های حزب حاکم ترکیه و رئیس‌جمهور کنونی این کشور باشد.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار