| کد مطلب: ۱۱۱۳۲۶۰
لینک کوتاه کپی شد

قیمت جدید خانه در تهران را اینجا بخوانید/ جدول

بازار عرضه «فایل فروش آپارتمان» در شروع ماه دوم از سال ۱۴۰۳، با یک تغییر محسوس نسبت به فروردین روبه‌رو شده است؛ افزایش نسبی فروشنده ها.

 قیمت جدید خانه در تهران را اینجا بخوانید/ جدول

به گزارش آرمان ملی آنلاین، نتایج تحقیقات میدانی از بازار‌های آنلاین معاملات مسکن در شهر تهران حاکی است، برخلاف هفته‌های ابتدای سال‌جاری که در برخی از محله‌های انتخابی متقاضیان خرید آپارتمان، فایل عرضه وجود نداشت و در دیگر محله ها، تعداد فایل‌ها بسیار ناچیز بود، در حال حاضر نبض عرضه تغییر کرده است.

بازار مسکن به شکل سنتی در شروع هر سال با کاهش شدید عرضه فایل روبه‌رو می‌شود به‌طوری که مالکانی که قصد فروش آپارتمان دارند منتظر رصد چشم انداز قیمت‌ها و متغیر‌های موثر بر نبض مسکن می‌مانند و در میانه بهار به تدریج وارد بازار می‌شوند. امسال، اما علاوه بر این رفتار سنتی، دو متغیر بیرونی بسیار موثر بر نبض قیمت مسکن، در وضعیت بسیار خاص قرار گرفت.

این دو متغیر شامل ریسک غیراقتصادی مرتبط با اوضاع منطقه –تنش‌های سیاسی حوزه بین‌الملل همچون جنگ- و همچنین نوسانات نرخ دلار بود.

بازار مسکن طی ۶سال گذشته همواره تحت‌تاثیر متغیر‌های بیرونی بوده و تغییر جهت وضعیت این متغیر‌ها یا تشدید نوسانات آنها، ابتدا روی رفتار تقاضای سرمایه‌ای ملک و سپس روی سمت عرضه و قیمت مسکن تاثیرگذار بوده است.

وضعیت کنونی فایل‌های فروش آپارتمان در ۲۲ منطقه تهران و بیش از ۱۰۰محله شهر حاکی است، در حال حاضر میانگین قیمت پیشنهادی فروشنده‌ها برای واحد‌های مسکونی با میانگین مساحت ۸۰ مترمربع و عمربنای ۸ سال، رقمی معادل ۸۶ میلیون و ۹۰۰‌هزار تومان در هر مترمربع است.

630662_786

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار