| کد مطلب: ۱۰۶۶۳۵۵
لینک کوتاه کپی شد

تصمیم مهم بنزینی دولت در دستور کار

آرمان ملی : جلیل سالاری مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اظهار داشت: درحال حاضر محدودیتی در بخش سوخت‌گیری خودروها نداریم، آنچه لحاظ شد این بود که با توجه به اینکه کارت سوخت شخصی را در اختیار تمامی مالکان خودروها و موتورسیکلت‌ها قرار داده‌ایم، کارتی که در جایگاه‌ها برای سوخت گیری وجود دارد، به عنوان کارت اضطراری است و در مواقعی که شخصی کارت سوخت به همراه نداشته باشد می‌تواند از کارت اضطراری موجود در جایگاه‌ها استفاده کند.

تصمیم مهم بنزینی دولت در دستور کار

وی افزود: تعداد کارت‌های اضطراری موجود در جایگاه‌ها را افزایش داده‌ایم تا مردم در سوخت گیری با مشکلی مواجه نباشند، اما قطعا باید به سمت استفاده بیشتر از کارت سوخت شخصی پیش برویم و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی باید تا پایان شهریور ماه به سهم ۹۰درصدی استفاده از کارت شخصی در سوخت گیری برسیم تا تراکنش‌ها در بخش توزیع بنزین، کنترل پذیر‌تر شود.

معاون وزیر نفت تصریح کرد: ۲۱۰ لیتری که به صورت سهمیه نرخ اول و نرخ دوم در کارت‌های سوخت خودروهای شخصی در هر ماه واریز می‌شود، سهمیه قابل قبولی است که پاسخگوی نیاز مردم است.

وی ادامه داد: سقف سوخت‌گیری در هر نوبت با کارت‌های آزاد جایگاه‌داران در نقاط مختلف کشور وجود دارد، اما برای اینکه چالشی در بحث سوخت گیری وجود نداشته باشد، تعداد کارت‌های آزاد جایگاه‌ها افزایش داده‌ایم.

سالاری بیان کرد: هیچ گونه مشکلی در تأمین بنزین کشور نداریم و عرضه سوخت بدون وقفه و بدون هیچ چالشی در حال انجام است همچنین در بحث ناترازی بنزین، هم اکنون شرایطمان مساعد است و با تمهیداتی که صورت گرفته، مشکلی در بحث تأمین بنزین نداریم و متوسط مصرف بنزین کشور در سال جاری تا امروز ۱۱۴ میلیون لیتر در روز بوده است.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار