| کد مطلب: ۱۱۲۰۰۹۰
لینک کوتاه کپی شد

چگونه به جرائم رانندگی اشتباه اعتراض کنیم؟

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ توضیحاتی را درباره اعتراض به جرائم رانندگی اشتباه ارائه کرد.

چگونه به جرائم رانندگی اشتباه اعتراض کنیم؟

به گزارش آرمان ملی آنلاین، سرهنگ فیروز کشیر درباره خطای سامانه‌های نظارتی در ثبت تخلفات گفت: سامانه های نظارتی دوربین ها در زمان ثبت تخلفات، حدود پنج درصد خطا دارند. پلیس راهور برای اینکه هیچ حقی از کسی زائل نشود؛ مرکز خدمات ترافیکی و مرکز اجرائیات را راه‌اندازی کرد که در آن امکان اعتراض به جریمه‌ها وجود دارد.

وی افزود: در این مرکز، به استناد ماده ۵ قوانین راهنمایی و رانندگی، رانندگان باید ظرف ۶۰ روز، مبلغ جریمه خود را پرداخت کنند. همچنین اگر اعتراضی به جریمه خود داشته باشند می‌توانند به این مرکز اجرائیات مراجعه کرده و اعتراض خود را ثبت کنند.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: روزانه حدود ۱۵۰۰ خودرو و ۲۰۰ موتورسیکلت به مرکز خدمات ترافیکی مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت می‌کنند.

کشیر با اشاره به ماموریت‌های مرکز خدمات ترافیکی گفت که علاوه بر ترخیص خودروها و موتورسیکلت‌های توقیفی و رسیدگی به اعتراضات جرائم رانندگی، رسیدگی به شکایات پوشش پلاک و رسیدگی به شکایات دو تخلف همزمان مانند سرعت و سبقت غیرمجاز قرارگاه سرعت نیز از جمله ماموریت‌های این مراکز است.

وی درباره آدرس مراکز اجرائیات نیز گفت: در مناطق ۸،۱۴،۱۶،۲۰،۲۱ و ۲۲ این مراکز وجود دارند و پاسخگوی مردم خواهند بود.

آمار ترخیص خودروها و موتورسیکلت‌های توقیفی در سال‌جاری

کشیر درباره درباره ترخیص خودروها نیز گفت: ۸۸ درصد از شهروندان به صورت غیرحضوری به مراکز پلیس+۱۰ یا نرم افزار پلیس من مراجعهو نسبت به ترخیص خودروی خود اقدام کرده‌اند. از اول فروردین ماه سال جاری تا پنجم خرداد ماه، هشت هزار خودرو و ۵۷ هزار موتورسیکلت به صورت غیرحضوری اقدام به ترخیص خودروی خود کرده‌اند.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: هموطنان می توانند با استفاده از نرم افزار موبایلی پلیس من، مدارک خود را ارسال کرده و یک پیامک حاوی کد ترخیص دریافت کنند. سپس با این کد می‌توانند اقدام به ترخیص خودروی خود کرده و زمان کمتری را در مراکز منتظر بمانند.

کشیر با اشاره به آمار ترخیص‌های حضوری نیز گفت: ۱۲ درصد از ترخیص وسایل نقلیه به صورت حضوری انجام می‌شود. از ابتدای امسال تا پنجم خرداد ماه، دو هزار خودرو و ۶۰۰ دستگاه موتورسیکلت ترخیص شده‌اند. در مجموع در این مدت بیش از ۱۰ هزار دستگاه خودرو و ۵۸ هزار موتورسیکلت ترخیص شده است.

وی خطاب به ۱۲ درصد از افرادی که هنوز به صورت حضوری خودروی خود را ترخیص می‌کنند نیز گفت‌:به این عزیزان توصیه می کنم از طریق مراجعه غیرحضوری، نسبت به ترخیص خودروی خود اقدام کنند زیرا این روش‌ها بسیار آسان‌تر بوده و زمان کمتری را از رانندگان می‌گیرد.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ درباره مراکز پلیس+۱۰ ادامه داد: افرادی که مدارکشان کامل باشد می‌توانند از طریق مرکز پلیس+۱۰ نیز امور خود را انجام دهند اما اگر در احراز مدارک و مشخصات مشکلی پیش آید، خود این مراکز افراد را به مرکز خدمات ترافیکی هدایت می کنند.

منبع : ايسنا

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار