| کد مطلب: ۱۱۱۸۴۹۴
لینک کوتاه کپی شد

سه گزینه اصلی و مطرح ریاست خبرگان به روایت مصباحی مقدم

«طبق شنیده ها، آقایان «مدرسی‌یزدی»، «حسینی بوشهری» و «موحدی کرمانی» سه گزینه اصلی و مطرح برای ریاست خبرگان رهبری هستند. هر سه از شانس یکسان برای پیروزی برخوردار هستند.»

سه گزینه اصلی و مطرح ریاست خبرگان به روایت مصباحی مقدم

به گزارش آرمان ملی آنلاین، اعضای هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در اولین جلسه ششمین دوره این مجلس انتخاب خواهند شد.

تسنیم نوشت: اولین جلسه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری صبح روز سه‌شنبه اول خردادماه برگزار خواهد شد و اولین دستور کار این مجلس، انتخاب اعضای هیئت رئیسه خواهد بود.

از سال ۱۳۹۵ آیت الله احمد جنتی ریاست این مجلس را برعهده داشت که در این دوره ثبت نام نکرد.

حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم از اعضای مجلس خبرگان رهبری، درباره اینکه چه کسانی در معرض کاندیداتوری برای انتخابات هیئت رئیسه خبرگان رهبری هستند، گفت طبق شنیده‌ها، آقایان «مدرسی‌یزدی»، «حسینی بوشهری» و «موحدی کرمانی» سه گزینه اصلی و مطرح برای ریاست خبرگان رهبری هستند که به گفته او، هر سه از شانس یکسان برای پیروزی برخوردار هستند.

مصباحی‌مقدم همچنین تصریح کرد که رقابت‌های رایج انتخاباتی برای ریاست مجموعه‌ها و نهاد‌های مختلف، در مجلس خبرگان صدق نمی‌کند و آنچه در انتخابات هیئت رئیسه خبرگان مطرح است بیشتر تعارفات علمایی است که ممکن است آقایان در صورتی که رقیب را اصلح و شایسته بدانند، قصدی برای رقابت نداشته باشند.

علاوه بر اسامی گفته شده توسط مصباحی مقدم، گمانه‌زنی‌هایی نیز درباره کاندیداتوری رئیسی برای ریاست مجلس خبرگان وجود دارد که چند منبع خبری به خبرنگار تسنیم گفتند این موضوع تنها در حد شنیده‌هاست، اما به گفته آنها، در صورت تمایل آقای رئیسی، وی می‌تواند مورد اقبال اعضای خبرگان قرار بگیرد.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار