| کد مطلب: ۱۱۱۷۶۷۲
لینک کوتاه کپی شد

متهم اول مرگ و میر ایرانی‌ها مشخص شد

رئیس گروه پیشگیری و کنترل بیماری‌های قلب و عروق وزارت بهداشت گفت: ۳۵ درصد از کل مرگ و میرها در کشور و ۴۶ درصد از مرگ و میرهای بیماری‌های ناشی از بیماری‌های غیرواگیر مربوط به بیماری‌های قلب و عروق است که با اقداماتی ساده قابل پیشگیری و کنترل است.

متهم اول مرگ و میر ایرانی‌ها مشخص شد

به گزارش آرمان ملی آنلاین، رئیس گروه پیشگیری و کنترل بیماری‌های قلب و عروق وزارت بهداشت گفت: ۳۵ درصد از کل مرگ و میرها در کشور و ۴۶ درصد از مرگ و میرهای بیماری‌های ناشی از بیماری‌های غیرواگیر مربوط به بیماری‌های قلب و عروق است که با اقداماتی ساده قابل پیشگیری و کنترل است.

ایمنا نوشت: فرزانه فربخش با بیان اینکه بیماری‌های قلبی و عروقی اولین عامل مرگ‌ومیر در کشور است، افزود: ۳۵ درصد از کل مرگ و میرها در کشور و ۴۶ درصد از مرگ و میرهای ناشی از بیماری‌های غیرواگیر مربوط به بیماری قلب و عروق است که با اصلاح سبک زندگی و ارتقای سواد سلامت قابل پیشگیری و کنترل است.

وی خاطرنشان کرد: آگاهی از فشار خون، مصرف نکردن سیگار و خود مراقبتی از جمله اقداماتی است که در پیشگیری از ابتلای افراد به بیماری‌های قلب و عروق و کاهش عوارض آن تأثیر به‌سزایی دارد و توجه به طراحی مبلمان شهری به منظور افزایش تمایل به تحرک بدنی در کاهش کم تحرکی جامعه می‌تواند مؤثر باشد.

رئیس گروه پیشگیری و کنترل بیماری‌های قلبی و عروقی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در بیشتر موارد پر فشاری خون به دلیل بی علامت بودن از سوی مردم جدی گرفته نمی‌شود، ابراز کرد: فشار خون بالا لقب قاتل خاموش را به خود اختصاص داده است و افراد مبتلا باید ماهانه فشار خون خود را مورد بررسی قرار دهند که آیا در وضعیت عادی قرار دارد یا خیر.

فربخش ادامه داد: پر فشاری خون یک بیماری شایع در کشور محسوب می‌شود که اگر درست تشخیص داده شود و درمان مناسبی صورت گیرد می‌تواند از سایر عوارض قلبی و عروقی پیشگیری کرد؛ در بخش بیماری‌های مزمن گاهی شاهد هستیم که افراد به دلیل نداشتن آگاهی یا خسته شدن از ادامه درمان پس از بهبودی نسبی، تمکین به روند درمان را کاهش می‌دهند یا درمان را متوقف می‌کنند و این سبب تشدید بیماری می‌شود که به راحتی با مصرف دارو قابل کنترل است.

وی خاطرنشان کرد: با آگاهی بخشیدن صحیح به مردم و تشخیص به موقع و خودمراقبتی آگاهانه می‌توان از شیوع این بیماری و گسترش عوارض قلبی و عروقی آن و تحمیل هزینه‌های گزاف به مردم و نظام سلامت در بحث تهیه تجهیزات پزشکی و دارویی قلب و عروق جلوگیری کرد.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار