| کد مطلب: ۱۱۱۳۴۹۷
لینک کوتاه کپی شد

اختلاف مالی فامیلی به گروگان گیری ختم شد

گروگان ۳۰ ساله از چنگ گروگانگیران اجاره ای با تدابیر هوشمندانه پلیس جنایی خراسان رضوی آزاد شد.

اختلاف مالی فامیلی به گروگان گیری ختم شد

به گزارش آرمان ملی آنلاین، روز‌های آخر اسفند سال گذشته بود که خبر هولناکی در بیسیم‌های پلیس سبزوار پیچید و عوامل انتظامی را به تکاپو انداخت. فردی با اضطراب و نگرانی خاصی از گم شدن مشکوک فرزند ۳۰ ساله اش خبر داد که خون‌های زیادی نیز در منزلش ریخته بود.

باشگاه خبرنگاران نوشت: لحظاتی بعد با دریافت این خبر تکان دهنده، بلافاصله نیرو‌های تجسس کلانتری ۱۱ سبزوار به همراه گروهی از کارآگاهان به فرماندهی سرهنگ عبادی (رئیس پلیس آگاهی سبزوار) عازم خیابان دانشگاه شدند و به تحقیق دراین باره پرداختند.

بررسی‌های میدانی نشان داد لکه‌های خون انسان در راهروی منزل و میز کار بنایی وجود دارد و کمربند و دکمه شلوار جوان گم شده نیز داخل اتاق افتاده است؛ بنابراین اثربرداری از صحنه این حادثه تکان دهنده آغاز شد و تحقیقات پلیسی با بازبینی دوربین‌های مداربسته محل ادامه یافت.

طولی نکشید که واکاوی‌های تخصصی مشخص کرد خودروی سواری متعلق به جوان گم شده در اوایل شب از سبزوار خارج شده و در مسیر جاده بردسکن قرارگرفته است. با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، مراتب به پلیس آگاهی استان خراسان رضوی گزارش شد تا این ماجرای پر رمز وراز با بهره گیری از تجربیات کارآگاهان مرکز ریشه یابی شود.

به همین دلیل و با دستور ویژه سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) گروه کارآزموده‌ای از افسران اداره جنایی با نظارت و هدایت مستقیم سرهنگ مهدی سلطانیان (جانشین آگاهی استان خراسان رضوی) عازم سبزوار شدند تا این ماجرای مشکوک به جنایت را زیر ذره بین تحقیقات ببرند.

اما خیلی زود بررسی‌های تخصصی با بازبینی فیلم ارسالی از سوی گروگانگیران نشان داد که ماجرای این پرونده به گروگانگیری با انگیزه اختلاف حساب مالی گره خورده است چرا که کنکاش‌های نامحسوس کارآگاهان به یک اختلاف مالی فامیلی رسید و مشخص شد خون‌های ریخته شده در منزل نیز به خاطر درگیری و مقاومت جوان ۳۰ ساله با گروگانگیران خشن بوده است.

 این گونه بود که گروه عملیاتی کارآگاهان به سرپرستی سرهنگ محمد همتی (رئیس اداره جنایی آگاهی خراسان رضوی) عملیات دستگیری افراد دخیل در ماجرای گروگانگیری را آغاز کردند و پدر وپسری را به دام انداختند که اطلاعاتی از این حادثه هولناک داشتند. درهمین حال ادامه رصد‌های اطلاعاتی به افرادی رسید که از زاهدان به سبزوار آمده و پس از ارتکاب جرم دوباره به سوی زاهدان حرکت کرده بودند.

با لو رفتن مشخصات ۳ متهم دیگر، ماجرای این پرونده از حساسیت خاصی برخوردار شد چرا که احتمال وقوع حادثه‌ای جبران ناپذیر وجود داشت؛ بنابراین کارآگاهان با بهره گیری از تجربیات فرماندهان ارشد انتظامی، به شگرد‌های تخصصی و فنی متوسل شدند تا بتوانند گروگان را بدون آن که آسیبی ببیند از چنگ آدم ربایان خشن برهانند. به همین دلیل یکی از افسران کارآزموده پلیس جنایی که به زبان بلوچی تسلط داشت، وارد گفتگو با متهمانی شد که مشخصات آن‌ها از طریق ردیابی‌های اطلاعاتی به دست آمده بود.

 از سوی دیگر نیز کنکاش‌های پلیسی بیانگر آن بود که گروگانگیران افرادی اجاره‌ای هستند که با دریافت پول، جرایم خشن را انجام می‌دهند به گونه‌ای که رد پای یکی از آنان در پرونده‌های قبلی پلیس آگاهی نیز دیده می‌شد که در عملیات‌های گذشته کارآگاهان دستگیر شده بود.

درحالی که با تدابیر پلیسی گفتگو‌ها با گروگانگیران ادامه داشت، گروهی از افسران یکی از شهرستان‌های سیستان و بلوچستان نیز با هماهنگی‌های قضایی برای ردزنی مخفیگاه آدم ربایان وارد عمل شدند وهمزمان نتیجه اقدامات پلیسی خود را به مقر انتظامی در سبزوار اطلاع می‌دادند. این عملیات هماهنگ و هوشمندانه در حالی به نتیجه رسید که گروگانگیران در تنگنای محاصره پلیس قرارگرفتند و ساعتی بعد جوان ۳۰ ساله را در زاهدان رها کردند که بلافاصله وی در پناه نا محسوس کارآگاهان در مسیر بازگشت به سبزوار قرارگرفت. درهمین حال با رهایی گروگان، این حادثه هولناک برای شناسایی دیگرعوامل مرتبط وارد مرحله جدیدی شد و تحقیقات پلیس جنایی برای ریشه یابی ماجرا ادامه یافت.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار