| کد مطلب: ۱۱۱۲۵۳۶
لینک کوتاه کپی شد

عکس/ این مرد 3 قرن را به چشم دید!

صورت این سرخپوست بومی آمریکا بقدری دارای چین و چروک بود که از سوی برخی اعضای جامعه "گوشت چروکیده" نامیده شد.

عکس/ این مرد 3 قرن را به چشم دید!

به گزارش آرمان ملی آنلاین، اندکی پیش از مرگ رئیس جان اسمیت در سال 1922، او ادعا کرد که 137 سال سن دارد. ظاهر اسمیت نیز با ادعای وی همخوانی داشت. صورت این سرخپوست بومی آمریکا چنان دارای چین و چروک بود که برخی از اعضای جامعه او را Ga-Be-Nah-Gewn-Wonce می نامیدند که "گوشت چروکیده" ترجمه می شود.

 

اما آیا جان اسمیت آن گونه که ادعا می کرد در سال 1785 متولد شده بود؟

عصر ایران نوشت: پس از مرگ این بومی آمریکایی، بسیار تلاش کردند تا سن وی را تایید کنند. اسمیت گفته بود زمانی که ستارگان سقوط کردند بین 8 تا 10 سال داشت که می توانست اشاره به بارش شهابی لئونید در سال 1833 داشته باشد. اما در این صورت، سن اسمیت در زمان مرگ به 100 سالگی نزدیک شده بود و 137 سال سن نداشت.

این سرخپوست همچنین ادعا کرد که نبردهایی که پیش از آغاز قرن نوزدهم رخ داده بود را به یاد می آورد و در جنگ 1812 بین آمریکا و امپراتوری بریتانیا شرکت داشته است. اگر این ادعا درست باشد، اسمیت در آن زمان حدودا 18 سال بوده که تاریخ تولد وی را به سال 1794 نزدیک می کند. از این رو، سن وی در زمان مرگ حدود 128 سال بوده که همچنان چشمگیر است.

صرف نظر از سن واقعی اسمیت، به نظر می رسد که او یک زندگی فعال و طولانی را دنبال کرد. بنابر گزارش ها، وی هشت بار ازدواج کرده بود، از تصادف قطار جان سالم به در برده بود و تا آخرین روزهای زندگیش نیز همچنان بازدیدکنندگان را با داستان های خود سرگرم می کرد.

اگر ادعای اسمیت درباره سنش را درست در نظر بگیریم، وی شاهد آغاز و پایان قرن نوزدهم بود. در واقع وی در قرن هجدهم به دنیا آمد، قرن نوزدهم را پشت سر گذاشت و در قرن بیستم از دنیا رفت.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار