| کد مطلب: ۱۱۰۹۲۷۲
لینک کوتاه کپی شد

تمهیدات ترافیکی روز جهانی قدس

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی ویژه راهپیمایی روز قدس در معابر پایتخت را اعلام کرد.

تمهیدات ترافیکی روز جهانی قدس

به گزارش آرمان ملی آنلاین، سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور با حضور در جمع خبرنگاران درباره تمهیدات ترافیکی راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: پلیس راهور تهران بزرگ برای راهپیمایی روز قدس تمهیدات ترافیکی ویژه‌ای را اتخاذ کرده است. در همین راستا نیز اعمال محدودیت های ترافیکی روز  جهانی  قدس از ساعت هشت صبح روز جمعه هفدهم فروردین ماه آغاز شده و از ورود موتورسیکلت ها به محدوده اجرای طرح جلوگیری خواهد شد. همچنین تمهیدات لازم اتخاذ شده تا راهپیمایان خودروهای خود را به صورت مورب با مدیریت پلیس راهور پارک کنند.

ایسنا نوشت: وی ادامه داد: شروع اولین محدودیت‌ها از ساعت هشت صبح روز جمعه، ۱۷ فروردین ماه آغاز خواهد شد و سایر محدودیت ها نیز متناسب با شروع راهپیمائی در محدوده‌های دیگر اجرا می‌شود. همچنین اعمال محدودیت‌های تردد در ضلع غربی میدان ولیعصر(عج) در ورودی به بلوار کشاورز و همچنین بلوارکشاورز به سمت جنوب در تقاطع های فلسطین، نادری، وصال و قدس اجرا می‌شود.

در روز قدس، توقف در کدام معابر تهران ممنوع است؟

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ درباره ممنوعیت‌های توقف در معابر منتهی به محل برگزاری مراسم راهپیمایی روز قدس ۱۴۰۳ نیز گفت: ممنوعیت‌های توقف ، از ساعت ۲۴ روز پنجشنبه در هر دو مسیر بلوار کشاورز حدفاصل میدان ولیعصر(عج) تا تقاطع کارگر ، خیابان ولیعصر(عج) حدفاصل خیابان جمهوری تا میدان ولیعصر(عج)، خیابان کارگر حدفاصل جمهوری تا میدان انقلاب ، خیابان کارگر حدفاصل میدان انقلاب تا بلوار کشاورز ، خیابان‌های فلسطین و جویبار حدفاصل تقاطع خیابان انقلاب تا بلوار کشاورز ، خیابان قدس حدفاصل تقاطع خیابان انقلاب تا بلوار کشاورز ، خیابان ۱۶ آذر حدفاصل تقاطع خیابان انقلاب تا بلوارکشاورز ، خیابان‌های دانشگاه و ابوریحان حدفاصل خیابان انقلاب تا خیابان صبوری و کلیه معابر جنوبی خیابان انقلاب حد فاصل ولیعصر (عج) تا میدان انقلاب اجرا می‌شود.

موسوی پور با بیان اینکه مراسم تشییع پیکر  شهدا نیز در  این روز برگزار می‌شود، گفت: با توجه به برگزاری مراسم تشییع پیکر شهدا در این روز از میدان فردوسی، پلیس راهور تهران بزرگ نسبت به برگزاری منظم این مراسم  نیز تمهیدات ویژه خواهد داشت. 

رییس پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص محل‌های توقف موتورسیکلت های نمازگزاران و راهپیمایان نیز گفت: در خیابان حجاب حد فاصل خیابان فاطمی تا در شرقی پارک لاله، پارکینگ لاله در خیابان فاطمی مقابل پارک لاله،  کلیه معابر جنوبی منتهی به خیابان انقلاب حدفاصل خیابان ولیعصر(عج) تا میدان فردوسی، پارکینگ های حافظ و علاء الدین در تقاطع خیابان‌های جمهوری - حافظ و حافظ - کریم خان، خیابان ولیعصر(عج) حدفاصل خیابان انقلاب تا میدان ولیعصر(عج) در داخل پهلوگاه‌های پارک موتورسیکلت، خیابان نصرت حدفاصل خیابان جمالزاده شمالی تا خیابان کارگر شمالی و پارکینگ کاوه واقع در تقطع خیابان آزادی- کاوه برای این منظور درنظر گرفته شده است.

موسوی‌پور درباره محل‌های پیش بینی شده برای توقف اتوبوس‌های شرکت واحد اتوبوسرانی نیز گفت: مسیر جنوب به شمال خیابان جمالزاده از خیابان آزادی تا خیابان فاطمی، داخل خط ویژه خیابان آزادی از بزرگراه نواب تا میدان انقلاب اسلامی،  شمال به جنوب خیابان دکتر قریب از بلوار کشاورز، شمال به جنوب خیابان سپهبد قرنی، خط ویژه خیابان انقلاب از میدان فردوسی تا خیابان ولیعصر(عج)، شرق به غرب خط ویژه خیابان جمهوری حدفاصل تقاطع خیابان فردوسی تا خیابان دانشگاه، جنوب به شمال خیابان دانشگاه حدفاصل خیابان جمهوری تا خیابان انقلاب اسلامی، غرب به شرق خط ویژه خیابان طالقانی حدفاصل خیابان شریعتی تا خیابان ولیعصر(عج)، شمال به جنوب خیابان حافظ از تقاطع کریمخان، شمال به جنوب خیابان ولیعصر(عج) حدفاصل میدان ولیعصر(عج) تا خیابان انقلاب، شمال به جنوب خیابان کارگرجنوبی حدفاصل میدان انقلاب تا میدان پاستور، جنوب به شمال خیابان جمالزاده جنوبی (ضلع شرقی) حدفاصل خیابان جمهوری تا خیابان آزادی، خیابان کارگر شمالی حد فاصل میدان انقلاب تا خیابان فاطمی در هر دو مسیر، بلوار کشاورز حدفاصل خیابان کارگر شمالی تا خیابان قریب در هر دو مسیر، خیابان‌های کلهر و کاوه، شمال به جنوب خیابان والعصر حدفاصل خیابان فرصت تا خیابان انقلاب، شرق به غرب خیابان آزادی حدفاصل میدان انقلاب تا خیابان قریب، غرب به شرق خیابان فرصت حدفاصل خیابان والعصر تا خیابان کارگر شمالی،  شمال به جنوب خیابان ابوریحان حدفاصل خیابان انقلاب تا خیابان جمهوری، شرق به غرب خیابان کریمخان حدفاصل پل تا میدان ولیعصر(عج)، جنوب به شمال خیابان ولیعصر(عج) از میدان ولیعصر(عج) به سمت شمال و غرب به شرق خیابان کریمخان از خیابان حافظ به بعد برای این منظور درنظر گرفته شده است.

 وی در خصوص مسیرهای تردد تاکسی در روز جهانی قدس نیز گفت:‌ مسیر شماره ۱ در خیابان کریمخان از خیابان قائم مقام تا میدان ولیعصر(عج) به صورت رفت و برگشت. مسیر شماره ۲ در خیابان ولیعصر(عج) از خیابان فاطمی تا میدان ولیعصر(عج) به صورت رفت و برگشت، مسیر شماره۳ در خیابان حجاب از تقاطع خیابان فاطمی تا تقاطع بلوار کشاورز به صورت رفت و برگشت، مسیر شماره ۴ در خیابان کارگر شمالی از تقاطع خیابان فاطمی تا تقاطع بلوار کشاورز به صورت رفت و برگشت، مسیر شماره ۵ در بلوار کشاورز از بیمارستان امام خمینی(ره) (دکتر قریب) تا تقاطع خیابان کارگر بصورت رفت و برگشت، مسیر شماره ۶ در خیابان طالقانی از تقاطع خیابان مفتح تا تقاطع خیابان ولیعصر(عج)، مسیر شماره ۷ در خیابان آزادی از تقاطع خیابان نواب تا میدان انقلاب بصورت رفت و برگشت،  مسیر شماره ۸ در خیابان کارگر جنوبی از میدان حر تا میدان انقلاب بصورت رفت و برگشت و  مسیر شماره ۹ در خیابان انقلاب از تقاطع خیابان مفتح (دروازه دولت) تا تقاطع خیابان ولیعصر(عج) بصورت رفت و برگشت و از تقاطع خیابان ولیعصر(عج) تا تقاطع خیابان وصال بصورت رفت و برگشت خواهد بود.

موسوی‌پور در خصوص محل پارک خودروهای شخصی راهپیمایان نیز گفت: توصیه ما استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی برای حضور در راهپیمایی روز قدس است. بااین وجود در خیابان طالقانی حدفاصل تقاطع حافظ به سمت شرق تا خیابان شریعتی، طول خیابان فاطمی،  طول خیابان جمهوری،  طول خیابان حجاب و معابر شرقی، طول خیابان لبافی نژاد و معابر خارج از محدوده اجرای محدودیت‌های ترافیکی برای پارک خودروهای شخصی در نظر گرفته شده است.

وی درباره محل نگهداری خودروهایی که با جرثقیل منتقل می‌شوند نیز گفت:‌ خودروهایی که در محل‌های نامناسب و ممنوع متوقف شده باشند، به وسیله جرثقیل منتقل خواهند شد. این خودروها به خیابان طالقانی حدفاصل خیابان حافظ تا خیابان مفتح (ضلع جنوبی بصورت مورب در یک لاین)، خیابان فاطمی حدفاصل خیابان کارگر تا بزرگراه چمران، خیابان ۱۲ فروردین حدفاصل خیابان لبافی تا خیابان جمهوری اسلامی منتقل خواهند شد.

موسوی پور همچنین به مراجعه کنندگان و راهپیمایان نیز توصیه کرد: در معابری که اجرای محدودیت های ترافیکی را داریم از ورود موتورسیکلت ممانعت بعمل می آید لذا از شهروندان تقاضا داریم از تردد با موتورسیکلت در این روز در معابر اعلامی جدا خودداری کنند. همچنین توصیه می‌شود شهروندان گرامی برای سهولت تردد به محل های راهپیمایی از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ افزود : همکاران بنده در تمامی مسیرهای ۱۰ گانه راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران حضوری فعال دارند ودر تسهیل عبور و مرور  کمک می‌کنند.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار