| کد مطلب: ۱۱۰۸۶۳۲
لینک کوتاه کپی شد

کشف عجیب درباره مصرف تخم مرغ

بسیاری از مردم فکر می‌کنند مصرف زیاد تخم‌مرغ باعث افزایش کلسترول و آسیب رساندن به کبد می‌شود، ولی تحقیقات پزشکی این موضوع را رد کرده است.

کشف عجیب درباره مصرف تخم مرغ

به گزارش آرمان ملی آنلاین، مطالعه‌ای که در ۶ آوریل در جلسه علمی سالانه کالج قلب و عروق آمریکا ارائه شد، نشان داد افرادی که ۱۲ تخم‌مرغ غنی‌شده در هفته می‌خوردند، سطوح کلسترول مشابهی با افرادی داشتند که از رژیم غذایی بدون تخم‌مرغ پیروی می‌کردند.

اقتصادآنلاین به نقل از تودی نوشت: این آزمایش بالینی روی ۱۴۰ فرد مبتلا به بیماری قلبی یا در معرض خطر بالای ابتلا به آن انجام شد و نتایج نشان داد که تخم‌مرغ هیچ اثری در بالا بردن کلسترول ندارد.

محققان این مطالعه گفتند که آزمایش‌ها نشان داده است که مصرف ۱۲ تخم مرغ در هفته یعنی هر روز دو عدد هیچ تاثیری در بالا بردن کلسترول خون ندارد. بر اساس نتایج این تحقیق معلوم شده است که مقاومت به انسولین در افرادی که هر روز تخم مرغ می‌خوردند بهبود یافته است.

دکتر جیمز اوکیف، یکی از اعضای گروه تغذیه کالج آمریکایی قلب و عروق می‌گوید تمام مطالعات اخیر تخم مرغ ها را از اتهام بالا بردن کلسترول خون تبرئه می‌کند. تخم مرغ منبع سالمی از پروتئین و مواد مغذی است و می‌توانید از آن‌ها در حد اعتدال لذت ببرید.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۹ گزارش داد که خوردن تخم مرغ با کاهش خطر حمله قلبی مرتبط است.

اوکیف می‌گوید پروتئین موجود در تخم‌مرغ به افراد کمک می‌کند احساس سیری کنند و می‌توانند از خوردن بیش از حد کربوهیدرات‌های مضر مانند قندهای اضافه شده و کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده در فست فودها و نوشیدنی‌های شیرین جلوگیری کنند. اگر املت دارید، ممکن است صبح به دنبال دونات نروید.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار