| کد مطلب: ۱۱۰۸۳۹۴
لینک کوتاه کپی شد

هیجان‌انگیزترین جدال امارات با دو ستاره ایرانی؛

پاتک احمد نور به پاس طلایی سعید عزت!

دیدار تیم‌های الوحده و شباب الاهلی امارات با اتفاقات عجیب و غریبی همراه بود.

پاتک احمد نور به پاس طلایی سعید عزت!

به گزارش آرمان ملی آنلاین ، هفته هفدهم لیگ ادنوک امارات یک جدال ویژه را بین دو ستاره ایرانی داشت؛ جایی که سعید عزت‌اللهی با پیراهن شباب الاهلی رودرروی الوحده امارات قرار گرفت که احمد نوراللهی را در خط میانی خود داشت. این بازی در حالی برگزار می‌شد که این دو بازیکن در تیم ملی مدت‌ها زوج خط هافبک را تشکیل می‌دادند و حالا با آمادگی بالا پای به این بازی گذاشته بودند.

شروع طوفانی شباب الاهلی با چند حمله سرانجام به ثمر رسید و پاس در عمق یوری سزار به ایگور ژسوس رسید تا این مهاجم برزیلی با یک ضربه دقیق به زاویه مخالف گل نخست را در دقیقه 27 به ثمر برساند. نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید.

در آغاز نیمه دوم و دقیقه 50 پاس در عمق استثنایی سعید عزت‌اللهی گیلهرمه را در موقعیت تک به تک قرار داد اما تعلل این بازیکن باعث شد تا مدافع الوحده به او برسد. با این حال گیلهرمه پاس خود را به ژسوس رساند و او به آسان‌ترین شکل ممکن دروازه را گشود تا روی اثرگذاری مستقیم هافبک ایرانی، گل دوم هم به ثمر برسد.

اما این پایان کار نبود و یاران احمد نوراللهی در کامبک فوق‌العاده ورق را برگرداندند. الوحده که نیاز مبرمی به پیروزی در این بازی داشت، در دقیقه 67 روی یک ارسال از جناح راست و ضربه سر لوکاس پیمنتا، موفق شد یک گل را جبران کند.

نکته جالب اینکه سرمربی شباب بعد از دو گل تیمش چند بازیکن اصلی از جمله سعید عزت‌اللهی را از ترکیب تیمش خارج کرد تا به نوعی خود را از پیروزی مطمئن نشان دهد اما همین کافی بود که همبازیان احمد نوراللهی کامبک بزنند.

در دقیقه 83 یک دوی زیبای نوراللهی او را به پشت محوطه جریمه رساند و این بازیکن پاس خود را به اسماعیل مطر داد تا ستاره کهنه کار الوحده با یک شوت استثنایی از پشت محوطه جریمه تیمش را به بازی برگرداند و نتیجه را 2-2 مساوی کند.

گل اسماعیل مطر 40 ساله که شور و حال خاصی به الوحده داده بود، زمینه ساز گل سوم هم شد تا شگفتی بزرگ رقم بخورد. ابتدا یک سانتر با ضربه سر همراه شد که مدافعان شباب برگرداندند و در ادامه شلیک پرقدرت از پشت محوطه جریمه با واکنش گلر این تیم همراه شد اما روی ریباند عمر خریبین گل سوم را به ثمر رساند.

این گل که در دقیقه اول وقت‌های اضافه زده شد، الوحده را در آستانه پیروزی قرار داد اما هنوز دقایقی از بازی باقی مانده بود و شاگردان مارکو نیکولیچ گل سوم و تساوی را زدند تا از یک شکست تلخ فرار کنند.

روی یک ارسال از نقطه کرنر، ضربه موناس دابور در درون دروازه قرار گرفت تا یاران عزت‌اللهی یک امتیاز ارزشمند را از استادیوم الوحده بیرون بکشند و همچنان به کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا امیدوار بمانند. نکته جالب اینکه در صحنه گل سوم شباب الاهلی احمد نوراللهی هم به نوعی در گل اثر گذاشت و نتوانست توپ را دفع کند.

این نتیجه در حالی رقم خورد که دو ستاره ایرانی، چهره موثر و کلیدی خط میانی تیمشان بودند. عزت‌اللهی در این بازی دو موقعیت خلق کرد و تا دقیقه 60 که در زمین حضور داشت بیشترین لمس توپ را در میان هم‌بازیانش داشت و 12 کنش دفاعی را هم از خود به جای گذاشت. احمد نوراللهی نیز دو موقعیت خلق کرد و علاوه بر پاس گل به اسماعیل مطر، 4 شوت به دروازه و 5 کنش دفاعی هم داشت.

با این نتیجه یاران سعید عزت 34 امتیازی در رتبه سوم ماندند و یاران احمد نور با 31 امتیاز در جایگاه چهارم جدول قرار گرفتند.

منبع : ورزش3

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار