| کد مطلب: ۱۱۰۷۸۶۱
لینک کوتاه کپی شد

تونل زمان؛ ۱۵ سال قبل در چنین روزی (۸ فروردین ۱۳۸۸)

کتک‌کاری ستاره اسبق پرسپولیس با هواداران

۱۵ سال قبل در چنین روزی تیم ملی فوتبال کشورمان یکی از تلخ‌ترین شکست‌های تاریخ خودش را در ورزشگاه آزادی پذیرا شد.

کتک‌کاری ستاره اسبق پرسپولیس با هواداران

به گزارش آرمان ملی آنلاین، هشتم فروردین سال ۱۳۸۸ در فوتبال ایران می‌توانست به روزی تاریخی تبدیل شود اما اتفاقا به یک تلخ‌کامی بزرگ مبدل شد و ما شکستی را پذیرا شدیم که هنوز ز خاطره‌ها محو نشده است. خبر ورزشی نوشت: ۱۵ سال قبل در هشتمین روز از سال جدید، تیم ملی کشورمان با هدایت علی دایی و در حالی که ستارگان بزرگی از خانواده استقلال و پرسپولیس مانند مهدی مهدوی‌کیا، جواد نکونام، سیدمهدی رحمتی، سیدجلال حسینی، وحید هاشمیان، خسرو حیدری و حسین کعبی را همراه خود داشت، در ورزشگاه آزادی به مصاف عربستان رفت.

پیش از شروع بازی با توجه به شرایط کاملا متزلزل عربستانی‌ها تصور می‌کردیم تیم ملی با یک پیروزی ارزشمند گام موثری در راه رسیدن به ام جهانی ۲۰۱۰ برمی‌دارد و پرونده صعودسعودی‌ها در تهران بسته می‌شود اما برخلاف انتظار، همه چیز مثل آوار بر سر خودمان خراب شد. اگرچه با گل مسعود شجاعی پیش افتادیم اما پذیرفتن دو گل متوالی در ورزشگاه آزادی و با وجود حمایت نزدیک به ۱۰۰هزار تماشاگر موجب شد شکست خانگی و بسیار تلخی برابر عربستان با نتیجه ۲ بر یک داشته باشیم که تا امروز اولین و آخرین پیروزی آن‌ها در خاک ما محسوب می‌شود.

یکی از اتفاقات مهم این مسابقه، حضور محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور وقت در ورزشگاه آزادی بود که اتفاقا حاشیه‌هایی هم در پی داشت و موجب بروز شایعاتی شد که....

همچنین پس از پایان بازی هنگامی که ملی‌پوشان قصد خروج از ورزشگاه آزادی را داشتند میان حسین کعبی یکی از ملی‌پوشان کشورمان با تعدادی از هواداران که با الفاظ نامناسبی از او و سایر بازیکنان انتقاد کرده بودند، درگیری پیش آمد و این اتفاق از چشم دوربین‌ها دور نماند. این شکست سرمنشا اتفاقات عجیب و غریبی در فروردین سال ۸۸ برای تیم ملی فوتبال ایران شد.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار