| کد مطلب: ۱۱۰۷۷۸۶
لینک کوتاه کپی شد

تساوی تلخ مانچینی در دوشنبه؛

تاجیکها عربستان را هم متوقف کردند!

تیم فوتبال تاجیکستان در دیداری هیجان انگیز مقابل عربستان به نتیجه تساوی رسید.

تاجیکها عربستان را هم متوقف کردند!

به گزارش آرمان ملی آنلاین ، در یکی از مهمترین بازیهای امشب فوتبال آسیا، تیم تاجیکستان در حضور تعداد زیادی از هوادارانش میزبان عربستان بود. نکته جالب اینکه در شروع بازی تنها چهار سکو از ورزشگاه در اختیار هواداران قرار داشت اما در ادامه تعداد بیشتری از هواداران وارد استادیوم شدند و تقریبا ورزشگاه را پر از تماشاگر کردند.

نکته مهم اینکه وحدت حنانوف مدافع تیم پرسپولیس نیز در این بازی حضور داشت اما در دقیقه 23 بازی مصدوم شد و نتوانست به کار خود ادامه دهد اما سرمربی تاجیکستان برای تعویض او با یک مشکل عجیب مواجه شد.

در حالی که پزشک تاجیکستان به وضعیت حنانوف رسیدگی می‌کرد، برق ورزشگاه مرکزی دوشنبه قطع شد و تا دقیقه 35 استادیوم در خاموشی فرو رفت تا امکان تعویض حنانوف نیز به وجود نیاید اما به محض وصل شدن برق، حنانوف جای خود را به مدافع تعویضی تاجیکها داد.

نکته جالب اینکه در یک سوم ابتدایی بازی، عربستان نمایشی کاملا سزاوارانه را ارائه کرد و بازی را در اختیار داشت. در همان دقایق نخست دو ضربه از علیشهر جلیلوف با بدشانسی تبدیل به گل نشد.

البته در دقیقه 19 یک حمله از سوی بازیکنان عربستان و شوت سالم الدوساری با واکنش رستم یتیموف همراه شد تا این دروازه‌بان جوان تیمش را نجات دهد.

نیمه نخست با نتیجه تساوی بدون گل خاتمه یافت اما در شروع نیمه دوم، روی ارسال محمد البریک، فیراس بورایکان با یک ضربه سر دقیق دروازه تاجیکستان را فرو ریخت تا امید تیم میزبان ناامید شود.

بعد از این گل بازی آرام دنبال می‌شد و تاجیکستان هم توان چندانی در حمله نداشت تا اینکه یک پاس عمقی از علیشهر جلیلوف در جناح راست به آمادونی کمالوف رسید تا او زمینه ساز گل تساوی شود. این بازیکن بعد از ورود به محوطه جریمه پاس را به دهانه دروازه فرستاد تا رستم سویروف چاره دیگری جز گلزنی نداشته باشد.

بازیکنان تاجیکستان که از ابتدای بازیها بارها موقعیت گلزنی را از دست داده بودند، بعد از این گل سر از پا نمی‌شناختند و زیر باران شدید شهر دوشنبه گل خود را جشن گرفتند.

بعد از این گل که در دقیقه 80 به ثمر رسید، بازیکنان تاجیکستان حملات خود را ادامه دادند و یک بار دیگر هم فرصت گلزنی داشتند که سویروف روی زمین افتاد و در حالی که اعتقاد به پنالتی داشت، داور پنالتی نگرفت.

در نهایت این بازی با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید تا عربستان برای اولین بار در مرحله پیش مقدماتی جام جهانی 2026 متوقف شود.

تیم تاجیکستان نیز فعلا با 5 امتیاز بالاتر از اردن قرار گرفته و باید امشب امیدوار به شگفتی سازی پاکستان باشد.

 

منبع : ورزش3

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار