| کد مطلب: ۱۱۰۷۵۳۲
لینک کوتاه کپی شد

مهمترین چالش، دخالت دولت در امور شخصی افراد است

یک فعال سیاسی اصلاح طلب در پاسخ به این سوال که مهم‌ترین چالش پیش روی ما در حوزه سیاسی و اجتماعی در سال جدید چیست و چه راه‌حل‌هایی برای چالش‌های مورد نظر وجود دارد، گفت: به نظرم مهمترین چالش، دخالت دولت در امور شخصی افراد است و اینکه دولت می‌خواهد در رابطه با هر چیزی، خودش را تعیین‌کننده خط‌مشی، الگو و سبک زندگی دیگران معرفی کرده و می‌خواهد در همه این موارد دخالت کند. از مسئله حجاب تا نحوه تعاملاتی که با یکدیگر دارند و هر چیزی که شما نگاه کنید دولت مداخله‌گرایانه رفتار می‌کند

مهمترین چالش، دخالت دولت در امور شخصی افراد است

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از انتخاب،یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: بی‌اعتمادی می‌تواند مهمترین چالش برای مردم و جامعه ما در سال جدید باشد و می‌تواند فاصله‌ وسیعی بین دولت و مردم ایجاد کند، کما اینکه کرده است.

اشرف بروجردی در مورد بایدها و نبایدهای دولت و مجلس برای حل مشکلات معیشتی مردم در سال جدید گفت: در ارتباط با بحران معیشتی، رویکرد دولت نسبت به نحوه تأمین نیازهای اولیه مردم رویکرد تعریف شده‌ای نیست. به طوری که احساس می‌کنیم جامعه همین‌طور رها است و کسی به دنبال این نیست تا بتواند مشکلات مردم را حل کند. از جمله مشکلات عمده مردم امروز، نیازهای اقتصادی‌شان است. بی‌ثباتی در بازار و نظارت و کنترل قیمت‌ها و تغییر و تحولاتی که در حوزه ارز، مسکن، طلا و غیره اتفاق می‌افتد، طبیعتا این موارد به طور مستقیم روی تورم و سطح زندگی مردم تأثیر می‌گذارد.

وی افزود: احساسم این است که این مسأله هرگز دغدغه دولت نیست و دولتمردان و حتی نمایندگان مجلس نسبت به این مسأله حساسیت خاصی ندارند. شما در مجلس می‌بینید که هنوز بودجه تصویب نشده که بتوانند با تقسیم‌بندی و تنظیم نیازها، برنامه‌ریزی کنند یا امورات را پیش ببرند.

بروجردی در پاسخ به این سوال که مهم‌ترین چالش پیش روی ما در حوزه سیاسی و اجتماعی در سال جدید چیست و چه راه‌حل‌هایی برای چالش‌های مورد نظر وجود دارد، گفت: به نظرم مهمترین چالش، دخالت دولت در امور شخصی افراد است و اینکه دولت می‌خواهد در رابطه با هر چیزی، خودش را تعیین‌کننده خط‌مشی، الگو و سبک زندگی دیگران معرفی کرده و می‌خواهد در همه این موارد دخالت کند. از مسئله حجاب تا نحوه تعاملاتی که با یکدیگر دارند و هر چیزی که شما نگاه کنید دولت مداخله‌گرایانه رفتار می‌کند. این دخالت دولت می‌تواند چالش‌برانگیز باشد و می‌تواند بین دولت و حاکمیت و بین دولت و مردم تعارض یا بی‌اعتمادی به وجود بیاورد به طوری که مردم احساس کنند که نمی‌توانند به هیچ‌ قول یا وعده‌ای اعتماد کنند.

وی افزود:‌ این بی‌اعتمادی می‌تواند مهمترین چالش برای مردم و جامعه ما در سال جدید باشد و می‌تواند فاصله‌ وسیعی بین دولت و مردم ایجاد کند، کما اینکه کرده است. در سیاست داخلی مهمترین چالش دولت ایجاد بی‌اعتمادی است که نتیجه‌اش را در انتخابات اخیر دیدیم.

 

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار