| کد مطلب: ۱۱۰۶۸۹۳
لینک کوتاه کپی شد

۳ ترفند ساده برای اینکه دیرتر گرسنه شوید

علاوه بر انتخاب غذاها و نوشیدنی‌های سالم‌تر، چندین نکته و ترفند علمی وجود دارد که به مغز کمک می‌کند اشتها را کاهش دهد و احساس سیری و رضایت از صرف وعده غذایی را در شما به ارمغان آورد.

۳ ترفند ساده برای اینکه دیرتر گرسنه شوید

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از خبرآنلاین، ساده‌ترین ترفندهایی که به شما کمک می‌کنند از ریزه‌خواری و پرخوری روزانه بپرهیزید و ساعات طولانی‌تری سیر بمانید، عبارتند از:

۱) کاهش مصرف شیرینی‌جات

غذاهایی که قند بالایی دارند، باعث ترشح دوپامین در مغز می‌شوند و نوعی احساس خوب را در ما به‌وجود می‌آورند. با مصرف این گروه از مواد غذایی، به ایجاد این حس اعتیاد پیدا می‌کنیم و همین باعث می‌شود مدام مواد غذایی شیرین مصرف کنیم. نتیجه این روند، چاقی و اضافه وزن است.

۲) خواب باکیفیت

خواب بی‌کیفیت منجر به افزایش هورمون‌های گرسنگی می‌شود و افرادی دارای بدخوابی و بیخوابی، معمولاً بعد از خواب گرسنه هستند. خواب کافی، حد فاصل ۷ تا ۹ ساعت در شب، می‌تواند به بازیابی و تعادل این هورمون‌ها، حفظ وزن سالم و مقاومت در برابر پرخوری کمک کند.

۳) مصرف مایعات پیش از غذای اصلی

یکی دیگر از راهکارهای مؤثر برای فریب دادن شکم و القای حس سیری، با وجود مصرف کالری کمتر، نوشیدن مایعات، مانند یک لیوان آب یا خوردن یک بشقاب سوپ، قبل از صرف وعده غذایی اصلی است.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار