| کد مطلب: ۱۱۰۶۵۹۸
لینک کوتاه کپی شد

شرط و شروط آمریکا برای تحویل اف-‌۱۶ به اوکراین

رایدر گفت اگرچه دستیابی اوکراین به اف-۱۶ قابلیت‌های انحصاری فراهم می‌کند، اما اوکراین تنها مجاز خواهد بود که از آن‌ها در حریم هوایی خودش استفاده کند.

شرط و شروط آمریکا برای تحویل اف-‌۱۶ به اوکراین

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از فارس؛  پنتاگون چهارشنبه شب مدعی تعیین شرط برای تحویل جنگنده‌های اف‌۱۶ به ارتش اوکراین شده است.

 «پاتریک رایدر» سخنگوی پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) چهارشنبه شب گفت که ارتش اوکراین بعد از دریافت جنگنده‌های اف‌۱۶ با محدودیت‌هایی در استفاده از آن‌ها مواجه خواهند بود.

به گزارش منابع خبری، رایدر گفت اگرچه دستیابی اوکراین به اف-۱۶ قابلیت‌های انحصاری فراهم می‌کند، اما اوکراین تنها مجاز خواهد بود که از آن‌ها در حریم هوایی خودش استفاده کند.

بر اساس این گزارش، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین از ابتدای جنگ با روسیه بار‌ها خواستار ارسال جنگنده اف-۱۶ از سوی متحدان غربی شده است.

مقامات روس در واکنش به تصمیم کشور‌های غربی برای ارسال جنگنده به اوکراین تاکید کرده‌اند که تصمیم برای ارائه این هواپیما‌های جنگی به اوکراین فقط جنگ را تشدید و روند عملیات نظامی ویژه روسیه را طولانی‌تر می‌کند. سخنگوی پنتاگون در ادامه افزود: «هدف تمرکز بر دفاع اوکراین از قلمروی هوایی خود است.»

وی افزود: «ائتلاف در تلاش است تا خلبانان و تکنسین‌های اوکراینی را برای بهره برداری و پشتیبانی از این هواپیما‌ها آموزش دهد.»

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار