| کد مطلب: ۱۱۰۶۵۶۰
لینک کوتاه کپی شد

تحریم های جدید آمریکا علیه ایران در اولین روز سال جدید

وزارت خزانه داری آمریکا در اولین روز سال ۱۴۰۳ هجری شمسی برابر با ۲۰ مارس ۲۰۲۴ تحریم‌های جدیدی علیه جمهوری اسلامی ایران به بهانه برنامه موشکی بالستیک، هسته ای و دفاعی تهران وضع کرد.

تحریم های جدید آمریکا علیه ایران در اولین روز سال جدید

به گزارش آرمان ملی به نقل از ایرنا، وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی اعلام کرد که امروز، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا موسوم به اوفک ، سه شبکه تدارکاتی مستقر در ایران، ترکیه، عمان و آلمان را هدف قرار داد که از برنامه های موشکی بالستیک، هسته ای و دفاعی ایران حمایت می کردند.

وزارت خزانه داری آمریکا ادعا کرد که این شبکه‌ها که در ایران، ترکیه، عمان و آلمان مستقر هستند اقدام به تهیه فیبر کربن، رزین اپوکسی و دیگر کالاها در صنایع موشکی ایران کرده‌اند.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است: امروز، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) سه شبکه تامین کالا مستقر در ایران، ترکیه، عمان و آلمان را که از برنامه های موشکی بالستیک، هسته ای و دفاعی ایران حمایت کرده اند، تحریم کرد. این شبکه‌ها فیبر کربن، رزین‌های اپوکسی و سایر کالاهای قابل استفاده موشکی را برای سازمان جهاد خودکفایی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزارت دفاع و لجستیک نیروهای مسلح (MODAFL)، سایر شرکت‌های تحریم شده توسط ایالات متحده تهیه کرده‌اند.

برایان نلسون، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی ادعا کرد: «ایران از طریق شبکه های پیچیده تدارکات مخفی، به دنبال ارائه سیستم های تسلیحاتی به بازیگران مخرب در سراسر جهان است که به درگیری دامن می زند و جان غیرنظامیان بی شماری را به خطر می اندازد.»

این مقام ارشد وزارت خزانه داری آمریکا تصریح کرد: «ایالات متحده آمریکا به استفاده از ابزارهای خود برای مختل کردن این شبکه‌ها و پاسخگو ساختن کشورهایی که به تکثیر پهپادها و موشک‌های ایران کمک می‌کنند، ادامه خواهد داد.»

وزارت خزانه داری آمریکا افزود: مازیار کریمی با تابعیت دوگانه ایرانی و آلمانی مستقر در آلمان، رزین اپوکسی و سایر اقلام را برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با استفاده از شبکه پیچیده ای از واسطه ها و شرکت های پیشرو تهیه کرده است.

این نهاد آمریکایی ادامه داد: کریمی یک عامل تدارکات با سابقه است که حداقل از سال ۲۰۱۳ از صنایع دفاعی ایران حمایت کرده است. وی دارای اکثریت سهام شرکت آلمانی مازیکسون جی ام بی اچ و مدیرعامل آن است.

دولت دموکرات بایدن که مدعی رویکرد دیپلماسی در قبال ایران و تلاش برای بازگشت به برجام بوده، تاکنون نه تنها موفق به بازگشت به برجام نشده است بلکه با تحریم‌های پی در پی به بهانه های برنامه دفاعی بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران از جمله موشکی بالستیک، پهپادی، هسته ای و حقوق بشر، در راستای سیاست‌های شکست خورده فشار حداکثری دولت دونالد ترامپ حرکت کرده است.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار