| کد مطلب: ۱۱۰۶۴۳۹
لینک کوتاه کپی شد

کابوس یک نوروز برای علی دایی

با توجه به تقویم فیفا، طی سالیان گذشته بارها شاهد بوده‌ایم که ستارگان استقلال و پرسپولیس در کنار سایر ملی‌پوشان هنگام تحویل سال در اردوی تیم ملی بوده‌اند

کابوس یک نوروز برای علی دایی

به گزارش آرمان ملی به نقل از خبر ورزشی،به جرات می‌توان گفت علی دایی از دیدارهای نوروزی همراه با تیم ملی به عنوان سرمربی خاطرات بسیار تلخی دارد. دایی چند روز قبل از نوروز ۱۳۸۷ سرمربی تیم ملی شد و اول فروردین آن سال ملی‌پوشان را به بحرین برد تا به مصاف این تیم بروند. ایران روز دوم فروردین ۱۳۸۷ طی دیداری تدارکاتی مغلوب بحرین شد تا علی دایی سرمربی‌گری خودش در تیم ملی را با شکست آغاز کند. ملی‌پوشان ایران به دستور دایی نوروز سال ۱۳۸۸ را هم در اردو بودند و بلافاصله پس از آغاز آن سال به سوی کویت پرواز کردند تا دیداری تدارکاتی با این تیم داشته باشند. شکست تیم ملی مقابل عربستان در هشتم فروردین ۱۳۸۸ پرونده دایی را بست و او از سمت خودش برکنار شد.

خوردن شیرینی ممنوع!

تیم ملی فوتبال کشورمان در دوران سرمربیگری کارلوس کیروش نیز بارها عید نوروز را داخل اردو و حتی خارج از کشور سپری کرد. کیروش همواره تاکید داشت با توجه به شکل زندگی اردویی و لزوم حفظ آمادگی بدنی، ملی‌پوشان نباید پای سفره هفت‌سین شیرینی بخورند و هرگاه داخل اردو سفره هفت‌سین پهن می‌شد، این قانون هم به اجرا در می‌آمد؛ البته گاهی اوقات سرمربی وقت تیم ملی به شاگردانش اجازه می‌داد لحظه سال تحویل هر کدام یک شیرینی به نشانه آغاز سال جدید بردارند.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار