| کد مطلب: ۱۱۰۶۰۴۱
لینک کوتاه کپی شد

ثبت رکورد جدید قیمت مسکن در گران‌ترین نقطه تهران

طبق جدیدترین آمارهای رسمی منطقه یک تهران با متوسط متری ۱۷۰ میلیون و ۴۷۱ هزار بیشترین قیمت را به خود اختصاص داد. در دی‌ماه متوسط قیمت مسکن در این منطقه ۱۶۶ میلیون و ۳۹۲ هزار بود.

ثبت رکورد جدید قیمت مسکن در گران‌ترین نقطه تهران

به گزارش آرمان ملی آنلاین، بررسی گزارش آمار مرکز آمار ایران نشان می‌دهد متوسط قیمت مسکن در شهر تهران طی بهمن امسال نسبت به دیماه ۳.۳ درصد افزایش یافته است. تسنیم نوشت: مطابق گزارش مرکز آمار ایران متوسط قیمت مسکن در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران طی بهمن امسال در مقایسه با ماه قبل از آن (دیماه) حدود ۳.۳ درصد افزایش یافته است.

در این بین منطقه یک با متوسط ۱۷۰ میلیون و ۴۷۱ هزار تومان بیشترین قیمت را به خود اختصاص داده است. در دیماه متوسط قیمت مسکن در این منطقه ۱۶۶ میلیون و ۳۹۲ هزار تومان بود.

در منطقه ۲ متوسط قیمت مسکن از ۱۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دیماه به ۱۱۹ میلیون و ۳۹۱ هزار تومان در بهمن ماه رسیده است. در منطقه ۳ نیز قیمت صعودی بوده است؛ طی ماه گذشته متوسط قیمت در این منطقه حدود ۱۴۳ میلیون تومان بود، یعنی حدود ۱۰ میلیون تومان بیشتر از قیمت مسکن در دیماه ۱۴۰۲.

در مناطق ۴، ۵، ۶، ۷، ۸، ۹ و ۱۰ نیز قیمت‌ها از دیماه تا بهمن ماه افزایشی بوده است. این در حالی است که در مناطق ۱۱ و ۱۲ قیمت مسکن کاهش یافته است؛ در منطقه ۱۱ متوسط قیمت مسکن از ۶۲.۶ میلیون تومان به ۵۹.۳ میلیون تومان و در منطقه ۱۲ نیز از ۵۲.۹ میلیون تومان به ۵۲.۵ میلیون تومان کاهش یافته است. در منطقه ۲۲ نیز قیمت مسکن کاهش یافته است.

گفتنی است، تعداد معاملات مسکن در بهمن ماه نسبت به دیماه امسال ۲۸.۷ درصد افزایش یافته است. در دیماه ۴۴۶۵ فقره معاملات در سامانه املاک و مستغلات کشور ثبت شده بود که در بهمن به ۵۷۵۰ فقره افزایش یافته است.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار