| کد مطلب: ۱۰۹۴۶۴۰
لینک کوتاه کپی شد

جزئیات امریه سربازی اعلام شد

آن دسته از افرادی که نمی‌توانند در پادگان‌های نظامی خدمت کنند، می‌توانند با توجه به مدرک تحصیلی خود نسبت به دریافت امریه جهاد دانشگاهی اقدام کنند

جزئیات امریه سربازی اعلام شد

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از فارس؛  آن دسته از افرادی که علاقه ای به خدمت در پادگان‌های نظامی ندارند، می‌توانند با توجه به مدرک تحصیلی خود نسبت به دریافت امریه جهاد دانشگاهی اقدام کنند. امریه جهاد دانشگاهی ۱۴۰۳ دربخش های مختلفی انجام می گیرد که هریک در بازه زمانی متفاوت و با شرایط  مشخصی انجام می شود.

امروزه بسیاری از افراد با رسیدن به سن مشمولیت به دنبال راهی هستند تا دوره سربازی خود را به شیوه ای غیر از خدمت کردن در پادگان‌های نظامی و تحت عنوان سرباز وطیفه بگذرانند. به همین خاطر سازمان نظام وظیفه عمومی با همکاری سازمان‌های بسیاری اعم از جهاد دانشگاهی، وزارت نیرو و آموزش و پرورش اقدام به راه اندازی طرح جذب سرباز امریه کرده است.

امریه جهاد دانشگاهی یکی از امریه‌های پرطرفدار بین مشمولان سربازی است که هر ساله تعداد زیادی از دانش آموختگان مقاطع مختلف از دیپلم تا دکتری برای پژوهش و کار در آزمایشگاه های تحقیقاتی خود تحت عنوان سرباز امریه پذیرش می‌کند.

افراد واجد شرایط دریافت امریه جهاد دانشگاهی ۱۴۰۳ پس از اطلاع از زمان دریافت هر یک از امریه های این سازمان و با توجه به رشته تحصیلی خود اقدام تکمیل مراحل ثبت نام امریه جهاد دانشگاهی کنند.

* زمان ثبت نام امریه جهاد دانشگاهی ۱۴۰۳

 

جهاد دانشگاهی یک نهاد عمومی و غیردولتی است که زیر نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی اقدام به فعالیت می‌کند. جهاد دانشگاهی هر ساله در بخش‌های مختلفی اقدام به پذیرش نیروی امریه می‌کند. بنابراین زمان خاصی را نمی‌توان برای ثبت نام امریه سربازی این نهاد در نظر گرفت، اما داوطلبان زمان ثبت نام این امریه باید حتما به تاریخ اعزام به خدمت سربازی خود توجه کنند.

آن دسته از افرادی که قصد ثبت‌نام امریه جهاد دانشگاهی ۱۴۰۳ را دارند، باید پیگیر اطلاعیه‌های جهاد دانشگاهی باشند تا از زمان ثبت نام امریه جهاد دانشگاهی مطلع شده و مطابق مراحل گفته شده در اطلاعیه مذکور اقدام کنید.

* شرایط ثبت نام امریه جهاد دانشگاهی ۱۴۰۳

شرایط ثبت نام امریه جهاد دانشگاهی ۱۴۰۳ مانند سایر امریه‌ها از دو دسته شرایط عمومی و شرایط اختصاصی تشکیل شده است. افرادی می‌توانند در امریه جهاد دانشگاهی ثبت نام کنند که تمامی شرایط عمومی و اختصاصی گفته شده در این امریه سربازی را داشته باشند.

* شرایط عمومی ثبت نام امریه جهاد دانشگاهی ۱۴۰۳

اعتقاد به یکی از ادیان رسمی کشور و اعتقاد و عمل به قانون اساسی، ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی ایران، عدم وابستگی به گروه و سازمان‌های غیر قانونی که از سوی مقام‌های صالحه اعلام شده و عدم مشهوریت در فساد اخلاقی نداشتن اعتیاد به مواد مخدر، دخانیات و یار قرص‌های روان گردان و نداشتن هیچ گونه سابقه کیفری، نداشتن غیبت سربازی یا سابقه خدمت قبلی و عدم ارائه درخواست به سایر ارگان‌های امریه گیر.

* شرایط اختصاصی ثبت نام امریه جهاد دانشگاهی ۱۴۰۳

فرادی در امریه جهاد دانشگاهی پذیرش می‌شوند که کسری خدمت نداشته باشند و نداشتن نسبت فامیلی با کارکنان سازمان جهاد دانشگاهی، پذیرش امریه جهاد دانشگاهی از بین افراد بومی هر منطقه انجام می‌شود. و افرادی که سابقه همکاری در پروژه‌های جهاد دانشگاهی را دارند در اولویت جذب قرار

می‌گیرند. حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت‌نام جهاد دانشگاهی کارشناسی ارشد است، داشتن مهارت و دانش کافی برای ثبت‌نام در امریه مورد نظرو در امریه سربازی جهاد دانشگاهی فارغ‌التحصیلانی که معدل بالاتری دارند، در اولویت جذب است.

* نحوه ثبت نام امریه جهاد دانشگاهی ۱۴۰۳

ثبت نام امریه سربازی جهاد دانشگاهی با دیگر سازمان‌ها متفاوت است. این ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می‌شود بنابراین نیازی به مراجعه حضوری به هیچ بخش اداری نیست. مشمولانی که علاقمند به دریافت امریه جهاد دانشگاهی است، می‌توانند زمان فراخوان امریه مورد نظر خود مطابق مراحل گفته شده در این اطلاعیه اقدام کنند.

 

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار