| کد مطلب: ۱۰۹۴۴۵۶
لینک کوتاه کپی شد

بازگشایی سفارت عربستان در سوریه

کاردار عربستان پس از تسلیم رونوشت استوارنامه خود به وزارت امور خارجه سوریه وظایف دیپلماتیک خود را از یکی از هتل‌های پایتخت آغاز می‌کند

 به گزارش آرمان ملی آنلاین: شنبه آینده کاردار سفارت عربستان و تعدادی از دیپلمات‌های سعودی برای از سرگیری فعالیت‌شان در سفارت این کشور در سوریه وارد دمشق می‌شوند.

به گزارش ایسنا، روز شنبه عبدالله الحریص، کاردار سفارت عربستان و تعدادی از دیپلمات‌های سعودی برای از سرگیری فعالیت خود در سفارت این کشور در سوریه وارد دمشق می‌شوند. بنابراین او اولین دیپلمات سعودی خواهد بود که از سال ۲۰۱۲ به انجام وظایف رسمی در سوریه می‌پردازد.

به گزارش روزنامه سوری الوطن، کاردار عربستان پس از تسلیم رونوشت استوارنامه خود به وزارت امور خارجه سوریه وظایف دیپلماتیک خود را از یکی از هتل‌های پایتخت آغاز می‌کند و در آنجا خدمات کنسولی از سر گرفته می‌شود. این کاردار همچنین بر کار مرمت ساختمان سفارت در منطقه «ابو رمانه» در دمشق نظارت خواهد کرد تا بعداً سفیر عربستان به دمشق برسد.

سفارت سوریه در ریاض بلافاصله پس از ورود ایمن سوسان سفیر سوریه به عربستان و تحویل گرفتن وظایفش، کار خود را از سر گرفت و خدمات کنسولی به روال معمول بازگشت. او شروع به ارائه خدمات به سوری‌های مقیم عربستان کرد که تعداد آنها تقریباً یک میلیون نفر بر اساس ارقام منتشر شده در بیست و چهارم ماه گذشته است تاریخی که سوسان رونوشتی از استوارنامه خود را به عنوان سفیر سوریه در پادشاهی عربستان سعودی تقدیم کرد.

در ۱۰ مه سال گذشته میلادی، سوریه و عربستان پس از گذشت بیش از یک دهه از تعطیلی سفارتخانه‌های خود در ۲ کشور، تصمیم گرفتند کار نمایندگی‌های دیپلماتیک خود را از سر بگیرند.

وزارت امور خارجه عربستان اعلام کرد: بر اساس پیوندهای برادری که ملت‌های پادشاهی عربستان سعودی و جمهوری عربی سوریه را متحد می‌کند و به دلیل تمایل به مشارکت در توسعه اقدامات مشترک اعراب و تقویت امنیت و ثبات در منطقه عربستان تصمیم گرفته‌است کار نمایندگی دیپلماتیک خود در جمهوری عربی سوریه را از سر بگیرد.

این در حالی است که روز گذشته فیصل المقداد وزیر امور خارجه سوریه رونوشت استوارنامه حسن احمد الشحی به عنوان سفیر فوق العاده و تام الاختیار امارات متحده عربی در جمهوری عربی سوریه را دریافت و از مواضع امارات در حمایت از مردم سوریه قدردانی کرد.

منابع دیپلماتیک موثق به روزنامه فرامنطقه‌ای «رأی الیوم» اعلام کردند که حسن احمد الشحی، سفیر امارات روز دوشنبه وارد دمشق شد.

منابع مذکور همچنین اعلام کردند این نخستین سفیر امارات در سوریه از سال ۲۰۱۱ میلادی تاکنون است.

 

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار